SVRAKE OBORILE PIJEVCE

Gordon kao Vardi, Isak dvostruki strijelac

Fudbaleri Njukasla prekinuli su niz Totenhema od tri vezana meča bez poraza. Svrake su oborile Pijevce sa ubjedljivih 4:0 (2:0) u prvom meču 33. kola Premijer lige.

Utakmicu je obilježio Aleksander Isak sa dva gola, dok je Entoni Gordon učestvovao kod tri gola. Englez je bio strijelac drugog i asistent kod prvog i poslednjeg pogotka.

Ekipa Angelosa Postekoglua je bila ravnopravan, čak i bolji rival u prvih pola sata, Timo Verner je propustio nekoliko izglednih šansi a kazna je brzo stigla. Igubili su gosti loptu u opasnoj zoni, Gordon asistirao Isaku, Šveđanin “slomio kičmu” čuvaru i otvorio bravu.

Samo dva minuta kasnije, asistent kod prvog gola, Gordon, pogodio je mrežu gostiju.

Tim pogotkom Gordon je postao tek drugi igrač u istoriji Premier lige koji je u istoj sezoni pogodio protiv svih klubova iz velike šestorke (Arsenal, Liverpul, Mančester siti, Mančester junajted, Čelsi, Totenhem. Jedini koji je to uspio prije njega bio je Džejmi Vardi.

Bruno Gimaraeš je u 51. minutu dugom loptom “lansirao” Isaka koji je rutinski upisao drugi gol.

Konačan rezultat postavio je Fabijan Šar, glavom, nakon kornera Gordona.