1. CFL / 23. KOLO

Ishod derbija kojem se najviše raduje Dečić

U najvećem crnogorskom fudbalskom derbiju koji se igrao u okviru 23. kola 1. CFL fudbaleri Sutjeske i Budućnosti remizirali su u Nikšiću – 1:1.

Ishod koji najviše odgovara Dečiću koji će i pored današnjeg poraza od Mornara (1:0) ostati prvoplasirani tim Prve crnogorske lige.

Nakon dvije uzastopne pobjede Budućnosti u derbijima taj niz je sada prekinut, međutim, šampion Crne Gore nije poražen već 12. mečeva uzastopno od najvećeg rivala. Sutjeska je posljednji put bolja od Budućnosti bila 11. septembra 2021. godine na svom terenu, 1:0.

Podgoričani su do vođstva stigli u 23. minutu. Luka Mirković, koji je danas nosio kapitensku traku Podgoričana u odsustvu Petra Grbića, je odličnim dodavanjem kroz odbranu Sutjeske pronašao Tonćija Mujana koji se ubacio i u situaciji “jedan na jedan” rutinski pogodio za vođstvo plavo-bijelih.

Samo par minuta ranije Mirković je svojim udarcem sa 20 metara zatresao stativu gola Vladana Giljena i kao da je tom prilikom naslutio pogodak svog tima.

Veliku šansu na isteku sat vremena igre imao je rezervista Vasko Kalezić, ali je mladi golman Budućnosti, Filip Domazetović, odlično reagovao. Međutim, samo devet minuta kasnije stiže poravnanje. Veljko Batrović je na ivici kaznenog prostora plavo-bijelih prebacio loptu sa desne na lijevu nogu i majstorski pogodio sam ćošak gola Budućnosti.

Ovim remijem je nastavljena kriza aktuelnog šampiona Crne Gore, koji ni poslije četiri kola proljećnog dijela šampionata ne zna za pobjedu.

Rudar – Mladost Lob.Bet 1:2 (0:2)