Iskra preokretom do pobjede nakon više od dva mjeseca, Jedinstvo sanja Evropu

Iskra je živa u borbi za opstanak. Foto: FSCG

U istom terminu odigrane su tri utakmice 32. kola crnogorskog fudbalske lige.

Iskra je nakon velikog preokreta pobijedila Arsenal 3:2 i vratila se u borbu za opstanak. Na isti način, Jedinstvo je u Bijelom Polju okrenulo Mornar 3:1, dok su Rudar i Dečić odigrali susret bez golova pod Golubinjom u Pljevljima.

Iskra je prekinula crni niz od 11 utakmica bez pobjede i to na kakav način. Kao gosti na Trening kampu Fudbalsku saveza Crne Gore na Starom aerodromu, Danilovgrađani su gubili 2:0 od službenog domaćina Arsenala. Tivćani su sjajno krenuli i golovima Anđela Rudovića 4. te Ćetka Manojlovića u 17. minutu iz penala stigli do velike prednosti.

Međutim, ekipa Mladena Lambulića uspjela je da se vrati u utakmicu za svega 13 minuta. Ognjen Obradović je najprije smanjio rezultat u 30. sa bijele tačke, a Danilo Rađen poravnao na 2:2 u 43. minutu susreta.

U nastavku je Iskra krenula po preokret i dočekala ga u 85. minutu. Vladimir Boljević majstorski je pogodio iz slobodnog udarca i svojim trećim golom u sezoni donio pobjedu svom timu nakon više od dva mjeseca posta.

Takođe, Iskra je prekinula neugodnu seriju od četiri vezana poraza protiv Arsenala, a kao gost je u prvenstvu prvi put pobijedila Tivćane još od oktobra 2014. godine.

Sa druge strane, sastav Radisava Dragićevića izgubio je poslije šest susreta bez poraza.

Jedinstvo je nastavilo niz pred svojim navijačima. Bjelopoljska posada u šestoj vezanoj utakmici na svom terenu ostvarila je četvrtu pobjedu, uz dva remija. Danas je tim Vuka Bogavca bio bolji od Mornara 3:1, iako nije krenulo bajkovito po domaćina.

Barani su već u 5. minutu poveli preko Balše Vukotića. Međutim, Mornar je potom ostao bez isključenog Matije Božanovića u 37, a brojčano jače Jedinstvo u nastavku preokrenulo golovima Luke Đorđevića u 49. i rezerviste Mirze Idrizovića, koji je u 68. i 90. minutu dva puta poslao loptu pod prečku, za vrijednu pobjedu i nastavak sna o Evropi sljedeće sezone.

Ekipa iz lučkog grada potpisala je treći vezani poraz i skliznula u opasnu zonu. Ostavke su podnijeli trener Andrija Delibašić i njegov pomoćnik Srđan Radonjić, a Mornar će u narednim danima imenovati novog stratega.

Kao i u oktobru, Rudar i Dečić ponovo su remizirali u Pljevima, ovog puta bez golova. Tuzani nisu uspjeli da iskoriste igrača više, kojeg su imali još od 31. minuta, kada je isključen domaći defanzivac Nemanja Kartal.

Rudar je upisao tek jednu pobjedu (nad Iskrom 3:1) na svom terenu u posljednjih 13 utakmica, uz šest poraza i isto toliko remija.

Jezero i Jedinstvo dijele četvrto mjesto. Posljednja Iskra sada ima samo tri boda manje od zone baraža i pretposljednjeg Rudara. Mornar je sada na osmoj poziciji, koja takođe vodi u doigravanje za očuvanje prvoligaškog statusa.