LIGA NACIJA

ISLAND – CRNA GORA 2:0 Korneri domaćih nerješiva enigma za Sokole

Fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je na startu Lige nacija na gostovanju selekciji Islanda – 2:0. Za Islanđane je ovo prva, istorijska, pobjeda u ovom takmičenju.

Prva prava prilika viđena je u 12. minutu i imali su je Hrabri sokoli. Poslije dugog ispucavanja Milana Mijatovića lopta je preskočila odbranu Islanđana i došla do Milutina Osmajića koji je lijepo šutirao iz voleja iskosa, ali je na našu žalost pogodio spoljni dio mreže.

Nekako je konkretnija bila Crna Gora u prvih pola sata iako nije bilo prave inicijative. U 31. minutu Marko Vukčević je ubacio sa desne strane, Osmajić je ostao sam na drugoj stativi ali je loše šutirao – pravo u golmana Hakona Valdimarsona.

I onda pravo niotkuda vođstvo domaćih. Johan Gudmundson je centrirao na prvu stativu, gdje je sam ostao supertalentovani Ori Oskarson i rutinski pogodio mrežu Mijatovića.

Nekako je taj gol dodatno poremetio našu ekipu. U drugo poluvrijeme smo ušli jako loše, a to nam se zamalo obilo o glavu već u 49. minutu. Stvorila se gužva u našem kaznenom prostoru, Mijatović je dva puta bio savladan, ali je Slobodan Rubežić fenomenalno reagovao na gol liniji oba puta.

Sudija Vili Delažo se iz nekog razloga svirao jedanaesterac za domaće iako se odmah na prvu vidjelo da je Rubežić u oba navrata intervenisao nogom. Naravno, VAR soba je odmah reagovala i dala jasan signal Francuzu da mora ponišititi svoju odluku što je on i uradio.

Međutim, kazna za pasivnost našeg tima stigla je u 58. minutu. Gotovo precrtana situacija onoj u kojoj je Island poveo. Gilfi Sigurdson je centrirao na prvu stativu, gdje je glavom šutirao omaleni Jon Torsteinson i trzajem glavom pogodio dalji ugao našeg gola.

Odmah je Robert Prosinečki reagovao sa dvije promjene – uveo je Stevana Jovetića i Dritona Camaja i kao da je to malo probudilo naš tim.

U 61. minutu Jovetić je tražio upravo Camaja, lopta je došla do Nikole Krstovića koji je pokušao iz neposredne blizine, ali je šutirao pravo u golmana Islanda. Incijativa naših se nastavila pa je samo osam minuta kasnije sa ivice kaznenog prostora opasnim udarcem zaprijetio Camaj. Ipak, lopta je otišla preko gola.

Najveću priliku za naš tim u drugom poluvremenu imao je upravo preko jako aktivnog Camaja. Izborio se za loptu i sa nekih pet metara iskosa šutirao, međutim, dobro postavljen je bio Valdimarson na prvoj stativi.

U 84. minutu Mijatović je spasio već viđen gol. Marko Tući je pogriješio u zoni u kojoj ne smije da se pogriješi, situacija je bila jedan na jedan, ali je golman Budućnosti sjajno reagovao.