Istanbulski junak spasio Siti

Mančester Siti, aktuelni šampion Evrope i Engleske, pobedio je Šefild Junajted na gostovanju na Bramol lejnu rezultatom 2:1 (0:0) i to u dramatičnoj završnici.

Izabranici Pepa Gvardiole sačuvali su maksimalan učinak na startu Premijer lige, ali niko nije očekivao ovakav rasplet u trećem kolu.

Haland je tek u drugom poluvremenu doveo goste do vođstva kada je nakon centaršuta Griliša dobro tukao glavom i postigao treći gol u sezoni. Norvežanin je prije toga uspio da promaši jedanaesterac.

Gol koji je presjekao Građane došao je u 85. minutu kada je mrežu pogodio Džejden Bogli. Ipak kratko je trajala nada Šefilda da mogu makar do boda.

Ukazalo se Sitijevo čudo iz finala Lige šampiona, koji je pogodio gol posle dodavanja Fodena. Riječ je naravno o Rodriju.

Ovo je drugi pogodak Španca u prva tri kola, čime je izjednačio broj golova iz čitave prethodne sezone.

U narednoj rundi Šefild će dočekati Everton, a Mančester Siti će igrati na svom stadionu protiv Fulama.

U drugom meču odigranom u istom terminu Aston Vila je savladala Barnli 3:1.