BARAŽ ZA 1.CFL

Istorija je ispisana, Ulcinj ima prvoligaša

Nakon 1:o u Ulcinju, fudbaleri Otrant Olimpika uspjeli su da remiziraju na DG areni protiv ekipe Mladosti Lob.bet 2:2, i tako prvi putu istoriji izbore plasman u Prvu crnogorsku fudbalsku ligu.

Utakmica je odlično počela za domaćina koji je več u 3. minutu poveo golom Dušana Vukovića nakon prekida i već tada se moglo naslutiti da ćemo gledati uzbudljiv meč.

Igrao se 21. minut kada su Ulcinjani došli do izjednačenja kada se lopta nakon par udaraca od Igora Vukčevića odbila u mrežu.

Treba pomenuti da je bilo i “vrele krvi”, pa je na isteku prvog poluvremena direktan crveni karton dobio Boris Došljak nakon što je udario Balšu Banovića.

Halil Muharemović je po boku bio raspoložem i prijetio ekipi Mladosti, a Otrant je do vođstva stigao u 59. minutu kada je mrežu tresao Benjamin Redžović na centaršut Hirokija Harade.

Priliku da unese neizvijesnost u meč iskoristio je u 77. minutu Ljubomir Pejović koji je postigao gol za domaće nakon kornera, i tada je Mladost krenula nešto ofanzivnije.

Međutim, tako su se i otvarale kontre za Otrant koje oni nisu iskoritili, ali su na kraju uspjeli da sačuvaju 2:2 što je bilo dovoljno za istorijski iskorak.