Istorija: Kamarda sa 15 godina debitovao u Seriji A

Trenutak za istoriju (Foto: LaPresse/SIPA USA/PIXSELL)

Istorija je večeras ispisana na San Siru. U pobjedi Milana (1:0) nad Fiorentinom umjesto Luke Jovića je u 83. minutu na teren ušao supertalentovani Franćesko Kamarda i tako postao najmlađi igrač u istoriji Serije A!

Italijan ima svega 15 godina, osam mjeseci i 23 dana!

U sjenci debija Kamarde ostala je minimalna pobjeda ekipe Stefana Piolija koju je donio Teo Ernandez pogotkom iz jedanaesterca u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Rosoneri su od početka utakmice pristikali Violu, ali su tek na isteku pola sata igre, uspjeli ozbiljnije da priprijete.

Davide Kalabrija je u 30. minutu stavio Pjetra Terećana na muke. Isti igrač je 13 minuta kasnije zavrnuo sa desnog boka, lopta se odbila od Kristijana Biragija i napravila problem golmanu Ljubičastih.

Terećano je bio na pravom mjestu i nakon udarca Tomaza Pobege glavom u 44. minutu.

Odbrana kluba iz Firence popustila je u drugom minutu sudijske nadokande. Jović je poslao loptu u prostor, brzonogi Ernandez ušao u kazneni prostor a Fabijano Parizi ga oborio sa leđa.

Francuz se nije obazirao na pravilo da igrač nad kojim je napravljen jedanesterac ne smije da ga šutira. Namjestio je loptu na kreč i poslao je u jednu, a Terećana u drugu stranu.

Kamarda (Foto: LaPresse/SIPA USA/PIXSELL)

Milan je i nakon odmora nastavio sa atacima. Čukvedze je u 48. mintu dobro trznuo glavom, golman Fiorentine odbranio.

Imala je i Viola svojih šansi. Odličnu je u 49. propustio Lukas Beltran. Niko Gonzales nije bio precizan u završnicama akcija u 39, 54. i 86. minutu, dok je u 60. minutu nakon njegovog centaršuta sa desne strane, lopta zakačila jednog defanzivca Milana i okrznula suprotnu stativu.

Najbolju šansu Fiorentina je imala u šestom minutu sudijske nadoknade vremena. Ronladno Mandragora našao se dva meča od gola Milana, šutirao i pogodio golmana Majka Menjana, koji je odlično zatvorio prvi ugao – u glavu.