Istorijski bod Hajdenhajma u Bundesligi, zavrzlama sa VAR-om

Fudbaleri Hajdenhajma osvojili su istorijski, prvi bod u Bundesligi, na gostovanju Borusiji Dortmund, iako su do 61. minuta imali dva gola zaostatka – 2:2 (2:0).

Milioneri su već u 15. minutu vodili 2:0.

Julijan Brant je u 9. minutu sa ivice šesnaesterca pogodio od prečke.

Šest minuta kasnije u svom kaznenom prostoru je rukom igrao Lenard Maloni, a sudija Tobijas Rajhel nakon poziva iz VAR sobe svirao jedanaesterac. Rutinski je najstrožu kaznu realizovao Emre Džan, koji je poslao loptu u jednu, golmana u drugu stranu.

Borusija je prošle sezone u poslednjem kolu ostala bez titule, ni ranije im nije bilo strano da ostaju bez bodova u već dobijenim mečevima i Hajdenhajm je znao da ima svoju šansu.

Gosti su u drugom poluvremenu zaigrali mnogo bolje. Eren Dinkči je u 61. minutu, udarcem sa 15 metara u donji ugao.

U 78. minutu totalna zavrzlama na relaciji glavni sudija – VAR soba. Rajhel je svirao jedanaesterac nakon što je Sebastijan Aler u svom šesnaestercu oborio Jan-Niklasa Bestea. Zatim je na poziv iz VAR sobe dobio informaciju da se Beste prilikom pasa ka njemu nalazio u ofsajdu, pa je promijenio svoju odluku u dosudio nedozvoljenu poziciju. Ipak, nakon ponovnog razmatranja iz VAR sobe su pozvali Rajhela da sam pogleda snimak. Sudija je vidio da je loptu prvo primio Aler, zagradio je, odnosno da je bila u njegovom posjedu, što se smatra kao novi napad, tako da se Besteova nedozvoljena pozicija poništava i Rajhel je ponovo pokazao na bijelu tačku.

Odgovornost je preuzeo Tim Kajndinst, šutirao po sredini gola i donio Hajdenhajmu prvi bod u Bundesligi.