Jamal najmlađi strijelac u istoriji La lige, Barsi samo bod

Jamal (Foto: Joan Gosa/XINHUA)

Barselona je iščupala bod na gostovanju Granadi 2:2 (2:1) u poslednjem meču 9. kola La lige. Utakmicu u Andaluziiji su obilježili dvostruki strijelac za domaće Brajan Saragosa i Barsin vunderkind Lamin Jamal.

Dvadesetdvogodišnji Saragosa je već u 17. sekundi meča priredio hladan tuš Kataloncima i postao strijelac najbržeg pogotka protiv Blaugrane u 21. vijeku.

Granada je drugi put na meču prešla centar igrališta u 29. minutu, kada je Brajan ušao u kazneni prostor, “slomio kičmu” Kundeu i udvostručio prednost domaćih.

Istorijski trenutak desio se u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena – Barselonin vunderkind, Lamin Jamal, koji ima tačno 16 godina i 87 dana pogodio je mrežu domaćih na asistenciju Žoao Feliksa i postao najamlađi strijelac u istoriji La lige.

Ćavijeva ekipa je u drugom poluvremenu napravila pravu opsadu protivničkog gola, odličan je bio čuvar mreže Granade, Andre Fereira. Portugalski golman je ipak kapitulirao u 86. minutu, kada je na oštar centaršut po zemlji Baldea, Serđi Roberto uspio da pogodi, iako je Fereira imao kontakt i sa tom loptom.

Već u sledećem napadu je Saragosa mogao do het-trika. Dvostruki strijelac Granade pogodio je stativu.

Barselona je zatim nastavila sa napadima i stigla do gola. Pogodio je u četvrtom minutu sudijske nadoknade Žoao Feliksa, ali je pogodak poništen na asistenciju iz VAR sobe zbog, kako je navedeno, uticaja na igru Ferana Toresa koji se nalazio ispred domaćih štopera, tako da će Blaugrana na reprezentativnu pauzu kao trećeplasirana na tabeli.