LIGA ŠAMPIONA

JANG BOJS – ASTON VILA 0:3 Lavovi odnijeli plijen iz Berna

Fudbaleri Aston Vile savladali su Jang Bojs u Bernu ubjedljivim rezultatom 3:0 u prvom kolu Lige šampiona.

Domaćin je nošen atmosferom bolje otvorio meč i u par navrata ozbiljno zaprijetio Aston Vili. Igrao se 12. minut kada je Ebrima Koli primio loptu i u situaciji jedan na jedan opalio po lopti. Međutim, taj udarac je ukrotio Emilijano Martinez.

Nakon toga, lopta je stigla do Filipa Ugrinića koji je uputio jak udarac, a lopta prošla tik pored stative.

Nakon te dvije velike prilike, Mladi momci su stali, a Vila je počela da igra fudbal. To im se isplatilo u 27. minutu kada je nakon centaršuta Džona Mekgina loptu u šesnaestercu lijepo primio Juri Tilemans i doveo goste u vođstvo.

Nastavio je tim Unai Emerija da napada, pa se nije dugo čekalo na novi pogodak. Deset minuta nakon prvog, gosti dolaze do 2:0, najviše zahvaljujući katastrofalnoj reakciji defanzivaca Jang Bojsa, a pogotovo Mohameda Kamare.

Gvinejac je žargonski “uvalio” loptu svom golmanu, ovaj loše reagovao, što je iskoristio Džejkob Remzi kojem nije bilo teško da smjesti loptu u gol.

Do kraja prvog dijela gol je uspio da postigne i Oli Votkins, ali je poništen nakon konsultacije glavnog sudije Georgija Kabakova sa VAR sobom. Zanimljiv je podatak da je bugarski sudija dijelio pravdu na meču između Crne Gore i Velsa u Nikšiću.

Gdje je stala, Vila je nastavila u drugom poluvremenu, Igralo se konstantno na polovini domaćina koji je bio primoran da se povuče i brani gol.

Englezi su veliku priliku da zaključaju utakmicu imali u 64. minutu kada je kapiten Mekgin šutirao jako sa 16 metara, ali je David von Balmos pokazao kakve ima reflekse i spriječio siguran gol.

Vrijedno pomena u drugom poluvremenu što se tiče domaćina jeste udarac Silvera Ganvule koji je lijepo plasirao loptu, ali nije bilo većih problema po Martineza.

Vila je ponovo došla do pogotka, preko rezerviste Džona Durama, ali je i taj gol poništen jer je ranije, u istoj akciji, rukom loptu dirao Amadu Onana.

Međutim, “krivac” za poništen gol, iskupio se u 86. minutu kada je odapeo torpedo, jako i precizno po zemlji. Balmos nije imao šanse za loptu koja je završila uz stativu. Tada je bilo jasno da će Vila odnijeti cijeli plijen.

Do kraja meča domaćin nije uspio da dođe do eventualnog počasnog pogotka, jer je gostujući tim u engleskom stilu, rutinski, priveo utakmicu kraju.