Janković i drugovi u nizu fantastičnog Leverkuzena, Brajton ispisao istoriju

Duel Jankovića i Firca na Baj Areni, FOTO: nordphoto GmBH / Meuter/NORDPHOTO/PIXSELL

Bajer Leverkuzen predvođen trenerom Ćabijem Alonso djeluje poput kaznene ekspedicije i ne samo u Njemačkoj, već i širom Starog kontinenta. Sedma vezana pobjeda popularnih Farmaceuta gledajući sva takmičenja, a posljednja u nizu ostvarena je protiv Karabaga u 3. kolu grupne faze Lige Evrope- njemački tim je slavio protiv predstavnika iz Azerbjedžana rezultatom 5:1.

Već u petom minutu Florijan Firc obezbijedio je prednost domaćinu, ali je Karabag uspio da se vrati pogotkom Torala Bajramova sa bijele tačke. Uslijedili su uraganski napadi domaćina, veliku šansu je imao Viktor Bonifejs, pogodio je Lever potom i prečku, pa su Azerbejdžanci čistili loptu sa gol linije i posustali u 29. minutu kada je Alehandro Grimaldo postigao prvi od svoja dva gola na utakmici. Do kraja prvog poluvremena je put do mreže pronašo i Viktor Bonifejs pa je u drugom poluvremenu bilo sve lakše. Inače je Nigerijac postigao već deset golova na 12 mečeva u svim takmičenjima…

Crnogorski reprezentativac Marko Janković igrao je do 63. minuta i pod konstantnim pritiskom i visokim ritmom domaćina, nije se mnogo naigrao. Čak je i pretprio nekoliko nezgodnih udaraca u drugom poluvremenu Edmonda Tapsobe i Granita Džake.

Roma je u Rimu očekivano lako odradila posao protiv praške Slavije, bilo je 2:0. Svoje ime na listi strijelaca 14. put zaredom u mečevima Lige Evrope pronašao je gorostasni napadač Vučice – Romelu Lukaku.

Seriju od pet mečeva bez pobjede prekinuo je Brajton i pred svojim navijačima, na jugu Engleske savladao je posrnulog velikana, ekipu Ajaksa – 2:0. Brazilac, 22-godišnji Žoao Pedro i dvije godine mlađi Ansu Fati tresli su mreže giganta iz Amsterdama koji ne liči na sebe, posljednju pobjedu ostvario je prije dva mjeseca u kvalifikacijama za Ligu šampiona protiv Ludogoreca. U holandskom prvenstvu je predzadnji…Bez obzira na rezultatsku krizu, podatak da je Brajton prvu evropsku pobjedu u klupskoj istoriji ostvario protiv četvorostrukog osvajača Kupa (Lige) šampiona za svaki je respekt.

Liverpul je lako izašao na kraj u duelu sa francuskim Tuluzom, bilo je 5:1. Prvi gol u dresu Redsa postigao je Japanac Endo, a nevjerovatno je šta je promašio Darvin Nunjez

Roma – Slavija Prag 2:0