MILIMETRIMA DALEKO OD POGOTKA

Jao, Joveta!

Jovetić mora više da igra za Olimpijakos, FOTO: IMAGO/Marko Metlas/IMAGOSPORT/PIxsell

Fudbalski šampionat Grčke odavno nije bio zanimljiviji, čak bi se usudili da kažemo – kvalitetniji nego ikad.

Počela je trka za šampionski presto u zemlji Helena, a osam krugova prije kraja na vrhu tabele je branilac trofeja AEK koji je sinoć pred svojim navijačima, na krcatoj OPAP areni, savladao ekipu Olimpijakosa – 1:0.

Čovjek odluke je švedski napadač brazilskih korijena Niklas Elijason – u prvom minutu sudijske nadoknade zatresao je mrežu gostiju za ekstazu navijača u žuto-crnim bojama.

A, derbi, koji je obilovao šansama, a sudio ga slovenački arbitar Matej Jug, mogao je da se završi i u korist ekipe iz Pireja – lopta je nakon udaraca Stevana Jovetića “flerotvala” sa mrežom, nažalost u oba navrata završila pored stative.

Crnogorski kapiten je dobio šansu od 79. minuta umjesto standardnog reprezentativca Grčke Kostasa Fortunisa, a već nakon prvog kontakta s loptom mogao je da zatrese mrežu domaćina – natrčao je na “odbijanac” i šutirao tik uz stativu.

U 88. minutu podgorički napadač se u svom stilu, majstorski, oslobodio danskog internacionalca Jensa Jonsona, sa 20-ak metara gađao dalji ugao, Jorgos Anatasaidis, ostao skamenjen, a lopta prohujala pored golmana domaćina, na sreću AEK-a i pored stative.

Prvi minut sudijske nadoknade bio je presudni momenat derbija, hrvatski defanzivac Domagoj Vida oduzeo je loptu Jovetiću, a onda je Petros Mantalos fenomenalnom loptom “lansirao” Eilijasona koji je prebrz za protivničke defanzivce, te baca u trans krcatu OPAP arenu.

Šteta zbog Olimpijakosa, grčki mediji, konkretno tamošnja Gazzetta, piše da su Jovetić i drugovi zaslužili mnogo više od poraza, te da je crnogorski kapiten unio živost u napadačkoj liniji crveno-bijelih, te da bi Hoze Luis Mendilibar trebao da mu obezbijedi još veću minutažu.

“Treba da postignemo gol, promašimo dosta šansi, a onda izgubimo – to je neka vrsta fudbalskog zakona. Nastavljamo da se borimo”, rekao je nakon utakmice španski strateg.

Duga je sezona za Olimpijakos, još osam kola u domaćem prvenstvu, a igraće 11. aprila prvi meč četvrtfinala Lige Konferencije protiv Fenerbahčea.