Jarčevi prekinuli nestvaran niz Farmaceuta

Svakom seriji jednom dođe kraj, bila ona pozitivna ili negativna. Tako je večeras ekipa Kelna na BajAreni prekinula nestvaran niz Bajer Leverkuzena – ekipa Ćabija Alonsa nije poražena od 19. februara i susreta sa Majncom.

Ipak, Jarčevi su večeras bili bolji rezultatom 2:1 u okviru 31. kola njemačke Bundeslige.

Svi golovi viđeni su u prvom dijelu igre.

Odbranu Bajera u 14. minutu načeo je Selke udarcem glavom nakon odlične asistencije Kainca.

Farmaceuti su se vrlo brzo vratili u meč. Igrao se 28. minut kada je posle kontre domaćeg tima Dijabi pronašao samog Adlija na nekih 12 metara od gola, a francuski reprezentativac je iz prve pogodio mrežu nemoćnog Švaba.

Međutim, u 36. minutu gotovo identična akcija Kelna kao i kod prvog gola i konačni ishod ponovo je bio lopta u mrežu Hradeckog. Ovoga puta u ulozi asistenta je bio Tilman, a strijelac je ponovo bio Selke.

U drugom dijelu igre Keln je sačuvao svoju mrežu i došao do bitne pobjede.

Velika drama obilježila je i drugi večerašnji meč u Bundesligi u kojem je Šalke slavio na gostovanju Majncu (3:2) golom sa bijele tačke u 10. minutu nadoknade.