Jedan Crnogorac ovog ljeta napustio je redove grčkog Ofija, ali će ga zamijeniti drugi.
Novi fudbaler tima sa Krita biće povremeni crnogorski reprezentativac Marko Rakonjac koji dolazi kao slobodan igrač.
Do ovoga ljeta Bjelopoljac je bio član moskovske Lokomotive, ali je prethodnu sezonu proveo u mađarskom Diošđeru na pozajmici.
U tamošnjem šampionatu odigrao je 28 utakmica i postigao šest golova, ali je na kraju ipak odlučio da promijeni sredinu i potpiše za doskorašnji klub Marka Bakića.
OFI is set to boost its attack with 25-year-old Montenegrin striker Marko Rakonjac.
— Olympian Ultras (@OlympianUltra) August 2, 2025
Barring surprises, he’ll sign on Aug 2 as a free agent and join Salcedo & Jung up front.
He’s played for Čukaricki, Lokomotiv Moscow, Red Star & Diosgyor.
Javnost Rakonjca najbolje pamti iz vremena kada je igrao za Čukarički čije su ga dobre partije i preporučile Lokomotivi.
Međutim, u Rusiji se naš fudbaler nije snašao, odigrao je samo 12 utakmica pa je išao na pozajmice u Crvenu zvezdu, TSC i gore pomenuti Diošđer.