1. CFL / 21. KOLO

Jedinstvo na krilima Peroševića i Koraća do druge vezane pobjede

Fudbaleri Jedinstva imaju početak drugog dijela sezone kao iz snova. Nakon uvodne pobjede nad Rudarom (1:0), danas su Bjelopoljci savladali Jezero na gostovanju – 3:0.

Od početka je Jedinstvo konkretnije ušlo u meč. U 16. minutu Žarko Korać je pogodio stativu poslije centaršuta iz slobodnog udarca. Ova velika prilika kao da je naslutila gol Bjelopoljaca koji je stigao dva minuta kasnije.

Dupli pas odigrali su Brandao i Milisav Perošević koji u nastavku akcije sa nekih 15-16 metara preciznim udarcem pogađa mrežu bivšeg kluba.

U finišu prvog poluvremena Jezero je imalo nekoliko solidnih prilika, ali mreža Sergeja Joksimovića je mirovala.

Potvrda pobjede Bjelopoljaca stigla je u 68. minutu. Mladen Kovačević je odlično izveo slobodan udarac, a centaršutem pogodio Žarka Koraća koji je ostao sam u petercu što je prilika koju iskusni napadač ne propušta.

Konačan rezultat stigao je u 90. minutu autogolom Ermina Imamovića. Štoper Jezera i golman Igor Asanović se nisu sporazumjeli, a lopta je završila u mreži.

U nešto ranijem terminu Rudar je u Pljevljima šokirao Budućnost (3:0), dok je Mornar preokrenuo na DG Areni (2:1).

Rudar – Budućnost 3:0