Jermeni se žale na vrućinu, Čančarević priželjkuje reprizu Sutjeske

Čančarević (foto: Gareth Evans/News Images/PIXSELL)

Uvjereni su fudbaleri Alaškerta bili u prolazak u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija kada ih je žrijeb spojio sa tivatskim Arsenalom. Optimisti su Jermeni i nakon 1:1 u prvom meču pred svojim navijačima. Sada, ipak mnogo ozbiljnije prilaze susretu sa crnogorskim predstavnikom. Ekspedicija Alaškerta došla je u Podgoricu dva dana prije odigravanja utakmice kako bi se aklimatizovala na visoke temperature u Glavnom gradu.

Vruće je i u Jerevanu ali nije kao ovdje. Ovo je pravi šok za nas, ali i za Crnogorce, jer čujem da su ovo rekordne temperature. Iako se meč igra kasno, biće veoma teško održati visok tempo igre svih 90 minuta“, rekao je golman Alaškerta, Ognjen Čančarević.

Čuvar mreže Alaškerta smatra da je po svemu prikazanom u prvom meču, njegov tim zaslužio da donese makar minimalnu prednost u Podgoricu.

Propustili smo mnogo prilika, pogotovo u prvom poluvremenu, postigli jedan gol koji nam je poništen zbog ofsajda, pored datog gola imali i šansu u poslednjem minutu utakmice. Iako smo samo remizirali na svom terenu sa velikom dozom samopouzdanja smo došli u Podgoricu sa ciljem da uzmemo pobjedu i osiguramo mjesto u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencija“, kazao je Čančarević.

Čančarević

Srbin se odomaćio u Jerevanu, gdje je stigao 2018. godine, uzeo je Jermenski pasoš i brani za njihovu reprezentaciju. Pamti i duel sa Sutjeskom u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Sjećam se tog dvomeča. Igrali smo sa Sutjeskom pola godine nakon što sam došao u Alaškert. Nikšićani su imali šampionski tim i oba meča su bila izuzetno teška. Slavili smo u gostima 1:0, dok je na našem stadionu Sutjeska bila bolji rival, imala nekoliko dobrih prilika, na kraju smo sa 0:0 prošli dalje. Očekujem da i ovog puta eliminišemo crnogorskog predstavnika“, dodao je Čančarević.

Šef stručnog štaba Alaškerta, Vahe Gevorgjan, očekuje trijumf svog tima.

Respektujemo Arsenal, pokazali su da ih ne smijemo potcijeniti. Očekujem težak posao kao i u prvom meču, ali naš jedini cilj je pobjeda i plasman u narednu rundu kvalifikacija za Ligu konferencija“, zaključio je Gevorgjan.

Revanš prvog kola kvalifikacija za Ligu konferencija između Arsenala i Alaškerta na programu je večeras od 20.30 časova na stadionu “DG arena” u Podgorici.