CFL/24. KOLO

Jezero čvrsto na sredini, Mladost Lob.bet ide ka ponoru

U drugoj utakmici 24. kola Prve crnogorske fudbalske lige u Podgorici su se sastali Mladost Lob.bet i Jezero, a tri boda su nakon 90 minuta igre pripisane gostima iz Plava koji su slavili minimalnim rezultatom 1:0.

Domaćin iz Donje Gorice je bolje startovao meč, držao loptu u posjedu, par puta zaprijetio, ali to nije bilo dovoljno da se zatrese mreža Plavljana.

Zanimljiv je podatak da se ključni momenat na meču desio u desetom minutu. Povrijeđenog Petra Orlandića morao je da zamijeni Edis Redžepagić, a upravo je on bio strijelac pobjednosnog pogotka za Jezero u 28. minutu.

Marko Perović je sa lijeve strane poslao upotrebljivu loptu u peterac, gdje se Redžepagić glavom poklonio između loše postavljenih štopera domaćina.

Ovim trijumfom Jezero je učvršćeno na sredini tabele i ima samo dva boda manje od trećeplasiranog Mornara koji ima i meč manje.

Sa druge strane Mladost Lob.bet nije u zavidnoj poziciji sa svega 20 bodova, što je samo jedan bod više od posljednje ekipe u šampionatu, pljevaskog Rudara.

Donjogoričani u narednom kolu ostuju Sutjeskoj u Nikšiću, dok će Jezero dočekati Dečić.

Petrovac – Sutjeska 1:2 (1:1)