Jezerom plivaju argentinski mađioničari, Tošković je vrhunski realizator

Prvo je Denis Brizuela dokazao da dolazi iz fudbalske zemlje, a onda je Rodrigo Faust terorisao mreže protivnika širom Crne Gore, a sada Fakundo Aranda diriguje igrom ekipe koju predvodi Ivan Brnović! Jezero ne može da pogriješi kad je u pitanju Argentinac – svaki Gaučo dominira u dresu Plavljana!

Na otvaranju 8. kola domaće Prve lige derbi sjevera pripao je gostima iz Plava koji su na stadionu pod Golubinjom razoružali pljevaljski Rudar 1:0. Trenutak odluke bio je bukvalno prvi minut kada je lopta, koju je magičnim dodirom lansirao pomenuti Aranda, prebacila kompletnu odbranu domaćina i stigla do usamljenog Balše Toškovića koji rutinski trese mrežu.

Supertalentovani golgeter Jezera nedavno je postigao možda i najvažniji gol u karijeri kada je u 85. minutu na asistenciju Nikole Janjića pronašao put do mrže za trijumf Crne Gore nad Jermenijom (0:1) na startu kvalifikacionog ciklusa za Evropsko prvenstvo.

<<< Balša Tošković riješio Jermene za trijumfalni početak

<<< Ivan Brnović za LOB SPORT: Stagnira kvalitet lige, voljni momenat je jednako važan za Jezero i Real

Tošković, 20-godišnji napadač koji je ponikao u dresu Budućnosti, a kalio se u Titogradu potpisao je treći prvenstveni gol u tekućoj sezoni i dokazao da ima instikt izvrsnog realizatora.

Pokušavao je Rudar da se vrati u meč, ali je golman gostiju Stefan Kastratović sačuvao mrežu sjajnom intervencijom u prvom poluvremenu, da bi u nastavku Andrej Pupović nakon kornera, iz izgledne pozicije, sa četiri-pet metara, posla loptu pored stative.

Pupović je u 72. minutu iz slobodnog udarca pokušao da iznenadi Kastratovića, ali čuvar mreže gostiju maksimalno priseban.

Pokušavali su Pljevljaci da pronađu put do izjednačenja, bili blizu u 79. minutu, ali je tamnoputi napadač Bismark Apija nekoliko sekundi bio sporiji od lopte upućene u srcu peterca protivničke odbrane.

Već treći put zaredom Pljevljaci u međusobnom susretu sa Plavljanima nijesu uspjeli da pronađu put do mreže. Sa druge strane, u Jezeru vrve od sreće i optimizma, mlada četa Ivana Brnovića već se četvrti put raduje ove sezone i minimum do 22:30 biće prva na tabeli Prve lige, te mirno gledati susret Mornara i aktuelnog šampiona Budućnosti – u Baru.