“Nesvjesno smo se povukli u drugom poluvremenu”

Stevan Jovetić je dao nadu Hrabrim sokolima, izjednačio na 1:1, ali je na kraju Srbija slavila u Beogradu 3:1 i napravila ključan korak ka Evropskom prvenstvu u Njemačkoj. Joveti ostaje slaba utjeha što je još jednom potvrdio ekstra klasu.

U prvom poluvremenu smo igrali odlično, vratili se nakon primljenog gola što nije ni malo lako. Postigli smo gol, držali loptu na polovini Srbije, zaprijetili u par navrata. Tako je trebalo i u drugom poluvremenu da igramo, ali smo se nesvjesno povukli. Redove Srbije su u drugom poluvremenu pojačali Sergej Milinković-Savić i Filip Kostić koji su nam napravili mnogo problema. Kada igrate protiv reprezentacije sa takvim rosterom, gdje igrače takve klase imate na klupi onda nije lako. Čestitam Srbiji na pobjedi, ali i mojim saigračima, dali smo sve od sebe, trčali smo, borili se, nemam šta da zamjerim momcima“, rekao je Jojo.

Otvorio se Jovetić nakon remija u Litvaniji, rekao da smo pretenciozni, da očekujemo previše. Večeras je izustio isto ali u nešto blažem tonu.

Ovo je uspjeh. Nekoliko prethodnih kvalifikacionih ciklusa smo završavali sa 10, 12, 13 bodova, jednom sa 16 ili 17 kada smo bili u grupi sa Danskom i Poljskom. Možda ljudi nisu svjesni i ne posmatraju objektivno. Na primjer, Srbija mimo ovog sastava ima 20 fudbalera koji mogu da igraju na ovakvom nivou. Moje mišljenje je da ako dobijemo Litvaniju i odigramo neriješeno sa Mađarima da možemo ovaj ciklus ocijeniti kao više nego dobar“, dodao je kapiten Hrabrih sokola, Stevan Jovetić.