Jovetiću dao šansu kad je sve bilo izgubljeno, pa poručio: “Preuzimam odgovornost”

Jovetić je ušao kad je sve bilo gotovo, FOTO: IMAGO/Marko Metlas/IMAGOSPORT/PIXSELL

U Grčkoj se nakon 10. kola tamošnjeg šampionata govori o fantastičnoj partiji PAOK-a koji je usred Pireja razbio ekipu Olimpijakosa našeg Stevana Jovetića – bilo je 2:4.

Mirisalo je na potop crveno-bijelih koji su u 78. minutu gubili 0:4, gosti su se opustili, domaćin donekle konsolidovao redove i uspio da ublaži poraz. Na udaru kritika je trener Olimpijakosa Dijego Martinez. Španski stručnjak, rođen prije 42 godine u Vigu, odlučio je da Jovetića za veliki derbi ostavi na klupi za rezerviste, pa je kapiten crnogorske reprezentacije dobio šansu tek od 72. minuta kada je sve bilo riješeno, semafor je u tim trenucima pokazivao 0:3…

“U lošim noćima sam prvi i glavni, a u dobrim sam posljednji. Ovo je bila loša noć, pa zbog toga preuzimam odgovornost. Ništa nijesmo dobili, a protivnik je imao sve. Veoma je važno da se brzo oporavimo. Patili smo, ali moramo da pronađemo novu energiju”, poručio je Martinez.

I u Grčkoj se pitaju zašto Stevan Jovetić nije bio starter protiv PAOK-a nakon što je u odigrao fenomenalnu utakmicu na Kritu u pobjedi nad OFI-jem (0:2). Bio je to prvi i za sada jedini meč u kojem je 34-godišnji napadač bio na terenu od prvog sudijskog zvižduka.

Čudno je da Martinez ne gradi igru oko Jovetića. Njih dvojica se poznaju još iz 2017. godine kada je naš as u dresu Sevilje tresao mreže madridskog Reala, a Martinez imao ulogu pomoćnog trenera.

Vidjećemo kakav je plan za četvrtak kada Olimpijakos u sklopu 4. kola Lige Evrope gostuje Vest Hemu u Londonu. Grčki velikan ima četiri boda, engleski predstavnik šest, kao i Frajburg, a TSC iz Bačke Topole – bod.

Jovetić je dva puta tresao mrežu od dolaska u Olimpijakos.