Jovetina Herta prekinula post

Herta, Stevana Jovetića je protiv Štutgarta (2:1) prekinula seriju od osam mečeva bez pobjede u Bundesligi. “Stara dama” njemačkog fudbala je “postila” od 25. februara, kada je na Olimpijskom stadionu pao Augzburg (2:0). Bila je ovo ujedno i prva pobjeda Pala Dardaija na klupi Berlinaca.

Plavo-bijeli su poveli u 29. minutu. Marko Rihter je centrirao, a Mark Oliver Kemp nebeskim skokom, loptu od stative zakucao u mrežu.

Izjednačio je Girasi, kome nije bilo teško da ugura loptu u nebranjen gol.

Herta je i drugi gol postigla nakon prekida. Dodi Lukebakio je centrirao, Florijan Niderlehner uklizao i poslao loptu kroz noge golmana gostiju, Fabijana Bredlova, iza gol linije u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremna. Ispostavilo se da je to konačan rezultat utakmice.

Domaći su u nastavku umrtvili utakmicu, Švabe su izvele tek par opasnih napada.

Joveta je odigrao cijeli meč za Berlince.

Herta je i dalje “fenejeraš”, sa 25 bodova, tri manje od Štutgarta, koji se nalazi u zoni baraža.

Lajpcig je savladao Frajburg u gostima sa 1:0 i preuzeo treću poziciju. Gol odluke postigao je Slovenac Kevin Kampl u 73. minutu.

Na ruku “bikovima” je išao je rezultat u Augzburgu, gde je domaći tim slavio protiv Union Berlina identičnim rezultatom. Gostima je presudio hrvatski napadač Dion Drena Beljo golom u 54. minutu.

Borusija Menhengldabah je savladala Bohum 2:0 golovima Hofmana i Štindla. Tim iz Rura je vezao šesti meč bez pobjede.

Hofenhajm je takođe stigao do vrijedna tri boda savladavši Ajntraht sa 3:1, drugi gol za domaće postigao je hrtvatski reprezentativac Andrej Kramarić iz penala.