Junajted pokazao karakter, Arsenal podijelio bodove sa Fulamom

Nije falilo uzbuđenja u trećem kolu Premijer lige, a pet golova uz preokret vidjeli smo u duelu između Mančester Junajteda i Notingem Foresta 3:2.

Nije se dugo čekalo na uzbuđenja na Teatru snova, a za prva dva bili su zaduženi igrači Notingema. Nakon samo dva minuta igre Taivo Avonji pogodio je za 1:0. Iskoristio je Nigerijac smušenost odbrane Junajteda, oduzeo loptu protivniku i nakon dugačkog sprinta poslao loptu iza leđa Andrea Onane. To je bio deveti pogodak na poslednjih sedam mečeva za napadača Foresta.

Jedva da su krenuli sa centra domaći, a Šumari su postigli i drugi pogodak. Ovog puta gol za nevjericu navijača Junajteda postigao je Vili Boli.

Mančester je pokušavao da se izvuče iz košmara, a danski “hirurg” Kristijan Eriksen vratio ih je u život kada je u 17. minutu nakon oštre lopte Markusa Rašforda istu smjestio u gol ekipe iz Notingema.

Do kraja prvog poluvremena Kazemiro je imao priliku za izjednačenje, ali je nešto lošije zahvatio loptu glavom, pa je ona umjesto u mrežu završila pored stative.

Drugo poluvrijeme izabranici Erika Ten Haga počeli su baš kako treba. Kružila je lopta oko šesnaesterca, da bi nakon slobodnog udarca i uigrane akcije u kojoj su učestvovali Rašford i Bruno Fernandeš, Kazemiro je pogodio za izjednačenje.

U nastavku – preokret. Ponovo je Rašford bio glavni akter i mogu se Crveni đavoli zahvaliti Englezu na današnjem trijumfu. Iskoristio je svoju brzinu popularni Raši, ušao u kazneni prostor, nakon čega je obaljen, a sudija Stjuart Atvel pokazao je na bijelu tačku. Sa 11 metara siguran je bio Bruno, za potpuni preokret Junajteda i ispostaviće se – nova tri boda.

Uzbudljivo je bilo i na Emiratima gdje je Arsenal ugostio Fulam u meču koji je završen bez pobjednika (2:2). Primili su gol Tobdžije već u prvom minutu, a gol za Fulam postigao je Andreas Pereira.

U londonskom okršaju pokušavao je Fulam “na mišiće” da trijumfuje, ali Mikel Arteta je imao drugačije planove koji su urodili plodom tek od 70. minuta kada je pogodio, prvo Bukajo Saka za poravnanje, a 120 sekundi Edvard Nketija.

Djelovalo je da domaći mogu do trijumfa, ali u 87. minutu novi egal donosi Palinja koji je bio najviši u skoku i pogotkom zaključio podjelu bodova.