Junajted se poigravao sa Čelsijem i obezbijedio Ligu šampiona

Fernandeš (foto: twitter.com/ManUtd

Fudbaleri Mančester Junajteda savladali su Čelsi 4:1 u odloženom meču 32. runde Premijer lige i osigurali plasman u Ligu šampiona, prije poslednjeg meča u sezoni.

“Crveni đavoli” su poveli već u 6. minutu, kad je Kazemiro pogodio na asistenciju Kristijana Eriksena. Čekao se VAR – na kraju je presuda bila da Brazilac nije bio u ofsajdu (1:0).

Gosti iz Londona su bili izuzetno opasni na momente. Stopostotne šanse su propustili Mihailo Mudrik, Kai Haverc, zatim Konor Galager u finišu prvog poluvremena.

Kazna je stigla u petom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena. Kazemiro je majstorski prabacio loptu do Džejdona Sanča, ovaj kao na tacni poslužio Entonija Marsijala, Francuzu nije bilo teško da loptu pospremi u mrežu.

Sančo je dobro poslužio i Bruna Fernandeša u drugom minutu drugog poluvremena, Portugalac je “ciljao” rašlje, ali je umjesto evrogola “upisao” samo prečku.

Uzvratio je Mudrik u 51. minutu, opasnim udarcem po zemlji. De Hea se opružio i izbio loptu.

Mogao je Junajted da nokautira “plavce” i četiri minuta kasnije, kada je Eriksen bio prebrz i lopta mu je ostala na peti.

Konačna presuda je stigla u momentu kada je Vesli Fofana u svom kaznenom prostoru sapleo Fernandeša. Nije Bruno previše brinuo zbog nepisanog fudbalskog pravi da igrač nad kojim je načinjen prekršaj za jedanaesterac ne smije da ga šutira. Hladnokrvno je namjestio loptu na bijelu tačku u 73. minutu i matirao Kepu Arizabalagu.

Muke gostiju iz Londona su nastavljene u 78. minutu. Ponovo je pogriješio Fofana, Markus Rašford je objeručke prihvatio poklon i iz drugog pokušaja savladao španskog golmana za velikih 4:0.

Mogao je poraz “plavaca” da bude još ubjedljiviji da je mladi Alehandro Garnaćo u 84. minutu umjesto prečke pogodio mrežu.

Počasni pogodak za Čelsi postigao je Žoao Feliks u 89. minutu, preciznim udarcem po zemlji sa ivice šasnaesterca.

Kepa se pobrinuo da gosti ne prime još dva tri gola, pošto je “skinuo” zicere Garnaća i Rašforda u nadoknadi vremena.