PREMIJER LIGA/23. KOLO

Junajted slavio, Kunja het-trikom produbio košmar Čelsija

Fudbaleri Mančester junajteda savladali su Vest Hem nakon dva poraza od istog rivala u utakmici 23. kola Premije lige. Na Old Trafordu je bilo 3:0 (1:0), uz dva gola Alehandra Garnaća.

Đavoli su poveli golom Rasmusa Hojlunda u 23. minutu. Danac je na oko 25 metara od protivničkog gola prihvatio loptu za koju se izborio Kazemiro i čim je ušao u kazneni prostor poslao je u donji lijevi ugao gola Alfonsa Oriole.

Bio je to najbolji poklon za 21. rođendan Hojlundu, koji je postao najmlađi fudbaler Mančester junajteda strijelac na četiri uzastopna meča. Danac je ujedno jedini fudbaler koji je postizao gol na svoj 21. rođendan, nakon Noela Vilana iz Koventrija 1995. godine.

Prednost domaćih udvostručio je Garnaćo u 49. minutu, kada je lopta prilikom njegovog šuta pogodila Najefa Aguerda, promijenila pravac i prevarila Lukasa Fabijanskog, koji je nakon poluvremena stao na gol Čekićara umjesto povrijeđenog Areole.

U 84. minutu je Skot Mektominej povukao kontru, asistirao Garnaću, a Argentinac svojim drugim golom zapečatio sudbinu kluba iz Londona koji je vezao pet mečeva bez pobjede u svim takmičenjima.

Za Čelsi će ovo biti još jedna košmarna sezona. Plavci su na Stamford Bridžu poraženi od Vulverhemptona 2:4 (1:2). Het-trik je upisao napadač Vukova, Mateuš Kunja.

Nije na startu mirisalo na još jednu neprijatnost po navijače dvostrukog evropskog prvaka.

U 19. minutu je poslije dobre akcije, Mojzes Kaisedo pasom prepolovio odbranu gostiju na pola, Kol Palmer se ubacio po desnoj strani, udarcem po zemlji matirao Hoze Saa i postao prvi fudbaler u istoriji Čelsija mlađi od 21 godine sa dvocifrenim brojem golova u sezoni Premijer lige.

Radost navijača domaćih je međutim kratko trajala. Samo tri minuta kasnije Brazilac Žoa Gomeš je uposlio zemljaka Kunju, ovaj šutirao iskosa sa lijeve strane, a lopta na putu ka golu zakačila trećeg Brazilca, štopera Čelsija, Tijaga Silvu i prevarila Đorđa Petrovića.

Nespretni su bili defanzivci Plavaca i u 43. minutu. Pedro Neto je centrirao, Aint-Nuri šutirao, a Aksel Disasi skrenuo loptu u svoju mrežu.

Umjesto reakcija izabranika Maurisija Poketina, u nastavku potop. Neto je u 63. minutu prošao kao brzi voz pored defanzivaca domaćih, odložio loptu Kunji kome nije bilo teško da povisi na 3:1. Isti igrač je pogodio za 4:1 iz jedanaesterca, nakon što ga je u kaznenom prostoru oborio Malo Gusto.

Kunja je tako postao tek četvrti fudbaler sa het-trikom protiv Čelsija na Stamford Bridžu, nakon Kanua iz Arsenalovih napadača Nvakvo Kanua 1999, Robina van Persija 2001. i Sehija Aguera iz Mančester sitija 2016. godine.

Konačnih 2:4 postavio je Tijago Silva, udarcem glavom, poslije kornera Mihaila Mudrika.

Bornmut i Notingem Forest su remizirali – 1:1 (1:1).

Domaći su poveli već u 5. mintu, tako što je nakon kornera Džastin Klajvert sačekao loptu na drugoj stativi i poslao je u mrežu.

Izjednačio je Kalum Hadson-Odoi u 45. minutu. On je osvojio loptu na 17 metara od protivničkog gola i sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu za, ispostaviće se, konačnih 1:1.