Juve slamku spasa našao u nadoknadi, odluka pada u Sevilji

Fudbaleri Juventusa i Sevilje remizirali su (1:1) u prvom duelu polufinala Lige Evrope i napravili dobru uvertiru pred revanš u Andaluziji.

Atomski fudbal se igrao u prvom poluvremenu. Bolje je otvorila meč ekipa Sevilje, a od samog starta bilo je evidentno da su u Italiju došli po trijumf. Juventus je stvorio par poluprilika na startu preko Filipa Kostića i Dušana Vlahovića, ali su Andalužani preuzeli inicijativu i dominirali u nastavku. Pokušavao je Lukas Kampos, da probije odbranu iz više navrata, ali spasio je Vojčeh Šćešnji svoju ekipu. Ipak nije takav slučaj bio u 26. minutu. Sjajna kontra Sevilje, pas inspirisanog Kamposa za Jusufa En Nesirija koji je pogodio mrežu za vođstvo od 1:0.

Domaći gotovo da nisu mogli da iznesu loptu na protivničku polovinu, a sredina terena gostiju djelovala je veoma sigurno i sa lakoćom je uspjela da uvede kraj prvog dijela u mirnom ritmu.

Energija iz prvog dijela, prenijela se i na drugo poluvrijeme, ušao je Federiko Kijeza umjesto Fabija Miretija da pokuša da donese brzinu, a igru je napustio i Filip Kostić, njega je zamijenio Samuel Iling Junior.

Držao je Juve loptu u nastavku, pokušavao kratkim pasovima da dođe do gola Sevilje a Iling Junior je imao dobru priliku šutem sa distance ali je njegov udarac odbranjen. Zamijenio je Vlahovića, Arkadijuz Milik, a u igru je ušao i Pol Pogba. Bez prave prilike se ušlo u finiš meča, sve do duboke sudijske nadoknade kada je nakon izvedenog kornera Kijeze, nabačenu loptu Pogba ubacio u peterac a najsnalažljiviji bio Federiko Gati koji postiže gol, za šok gostiju i izjednačenje!

To je ujedno bio i poslednji bljesak na ovom veoma dramatičnom meču, tako da se u revanšu ne očekuje ništa manje kvalitetnija utakmica. Sigurno je da će oba trenera taktički morati da se nadmudre, španska ljepota ili pak italijanska “namazanost” – odgovor ćemo saznati za sedam dana.