SERIJA A /33. KOLO

Juve stao na Sardiniji, Luis Alberto pošteno odrađuje poslednje mjesece u Laciju

Fudbaleri Juventusa uzeli su samo bod na Sardiniji (2:2), na otvaranju 33. kola Serije A i još mogu biti zadovoljni pošto je Kaljari do 87. minuta vodio 2:1.

Domaći su oba gola postigli sa bijele tačke.

Poveli su pogotkom Đanljuke Gaetana na isteku pola sata igre, pošto je prethodno lopta u kaznenom prostoru u ruku pogodila štopera Stare dame, Bremera.

Samo šest minuta kasnije novi penal za domaće. Vojćeh Šćešnji je oborio Ziza Luvumba, a ovog puta je siguran sa kreča bio nekadašnji fudbaler Barselone, Evertona i Fiorentine, Jeri Mina.

Zaostatak Bjankonera prepolovio je Dušan Vlahović iz slobodnog udarca u 61. minutu. Bio je to prvi pogotak srpskog napadača nakon dva mjeseca.

Vlahogol je u prethodne dvije sezone postigao četiri gola iz direktnih udaraca, što je najbolji učinak u Ligama petice.

U 87. minutu je Kenan Jildiz centrirao sa lijeve strane, Alberto Dosena uklizao, zatresao sopstevenu mrežu i tako, ispostaviće se, postavio konačan rezultat.

Na otvaranju 33. kola Serije A, Lacio, našeg Adama Marušića (odigrao svih 90 minuta), minimalnim rezultatom (1:0) slavio je u Đenovi.

Jedini gol na utakmici postigao je Luis Alberto u 67. minutu.

Felipe Anderson je proigrao Daičija Kamadu na desnoj strani šesnaesterca, Japanac ubacio loptu na sedam metara od gola, a Španac, koji je najavio da želi da ide iz Lacija, zatresao mrežu, nakon čega je pokazao na grb rimskog kluba.