Kadetkinje u Litvaniji sticale iskustvo i ubilježile jednu pobjedu

Crnogorske kadetkinje pobjedom nad Litvanijom od 4:1 spustile su zavjesu na nastup na turniru preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Izabranice Mirka Marića grupu B5 završile su na drugom mjestu, iza Slovačke i Litvanije.

Na stadionu u Viljnusu naše kadetkinje su povele već u 5. minutu preko Darije Čižek.

Prednost udvostručila Maša Tomašević iz jedanaesterca u 26. minutu.

U finišu drugog poluvremena zaprijetila je Austeja Jukubaitite, da bi u nastavku Nađa Doknić i Angelina Drešaj potvrdile trijumf Crne Gore.

Bili smo bolji tokom cijele utakmice, postigli četiri gola, zasluženo pobijedili i zbog toga čestitam djevojkama. Ovaj turnir je veliko iskustvo za nas pred neke naredne izazove. Nadam se da će još napredovati, da će kroz naporan rad što više njih doći do dresa seniorske reprezentacije“, kazao je selektor naših dama, Marić.