Britanski portal GiveMeSport objavio je zanimljiv članak uoči Svjetskog prvenstva u kojem se bavi pitanjem kako bi danas izgledala ujedinjena reprezentacija bivše Jugoslavije.
Podsjećaju da su na Mundijalu 1990. igrači iz Crne Gore, Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Slovenije, Makedonije i Srbije još nastupali pod istom zastavom. Ta selekcija tada je stigla do četvrtfinala, gdje je nakon penala izbačena od Argentine.
U hipotetičkoj startnoj postavi za 2026. godinu, GiveMeSport je zamislio igrače koje možete vidjeti na slici u prilogu. U čitavom sastavu od 26 igrača nema nijednog fudbalera Crne Gore.
Prema njihovom predlogu, u startnoj postavi u sistemu 3-5-2 našli bi se: Jan Oblak na golu, ispred njega u odbrani Joško Gvardiol, Strahinja Pavlović i Nikola Milenković, dok bi pozicije krilnih bekova pokrivali Ivan Perišić i Amar Dedić. U sredini terena bili bi Luka Modrić, Mateo Kovačić i Sergej Milinković–Savić dok bi napad predvodili Benjamin Šeško i Dušan Vlahović.
Ovo su igrači za koje su takođe našli mjesto među najboljih 26: Vanja Milinković-Savić, Stole Dimitrievski, Josip Stanišić, Sead Kolašinac, Jaka Bijol, Marin Pongračić, Mario Pašalić, Nikola Vlašić, Nemanja Gudelj, Saša Lukić, Eljif Elmas, Edin Džeko, Vedat Murići, Ante Budimir i Andrej Kramarić.
