1. CFL / 32. KOLO

Kalezić u 90. minutu poništio preokret Budućnosti

Najveći klasik crnogorskog fudbala, duel Budućnosti i Sutjeske, završen je remijem – 2:2. Počelo je vatreno, pa je potom uslijedio više od 70 minuta lošeg ritma i za kraj, vatrenih 10 minuta.

Nikšićani su šokirali domaće poslije samo 40 sekundi igre. Dušan Vuković je centrirao po zemlji, a lopta je prošla pored nekoliko defanzivaca domaćih i došla do Đorđija Šaletića na drugoj stativi koji je zatresao mrežu Đorđija Pavličića.

Ipak, nije ovo previše poremetilo Budućnost. Nakon samo pet minuta rezultat je ponovo bio u egalu. Milan Vukotić je poslao odlično dodavanje preko odbrane gostiju ka Igoru Ivanoviću koji je iskoristio loše istrčavanje Vladana Giljena, a potom uposlio Đorđa Despotovića koji je rutinski pogodio praznu mrežu Sutjeske.

Kako je vrijeme odmicalo tako je tempo utakmice opadao. Nije bilo pravih prilika sve do 63. minuta. Dragan Grivić je šutirao iskosa, Pavličić odbranio nogom, Vuković potom prebacio čitav gol iz odbitka.

Ključni momenat derbija viđen je u 80. minutu. Petar Sekulović je poslao dugu loptu ka Ivanu Bojoviću koji nije odustao od iste iako se činilo da će defanzivac Sutjeske Darko Bulatović lako stići do nje. Dobio je rezervista Budućnosti svojom upornošću ovaj duel i izašao sam pred golmana Giljena te rutinski zatresao mrežu za veliko slavlje navijača domaćeg tima.

Preokret domaćih spriječio je Vasko Kalezić u 90. minutu. Odlično dodavanje uputio je Vuković, a Kalezić je rutinski riješio jedan na jedan situaciju sa Pavličićem za remi u velikom derbiju.

Budućnost – Sutjeska 2:2