Kalifornijska bitka riješena penal ruletom

Kad igraju Juventus i Milan uvijek je zanimljivo, tenzično, uzbudljivo, a tako je bilo u sklopu američke turneje u Kaliforniji – u sudaru italijanskih velikana poslije 90 minuta nije bilo pobjednika (2:2), pa je odlučeno da se odigraju penali u kojem se bolje snašao torinski tim (4:3).

Milan, čiji je strateg Stefano Pioli u stratnih jedanaest uvrstio tri nova fudbalera Rubena LoftusaČika, Kristijana Pulišića i Tižanija Rajndersa, prvi je stigao do prednosti u 23. minutu. Teo Ernandez je fantastično izveo prekid, a na pravom mjestu je bio Malik Tšau.

Nije se dugo čekalo na odgovor “Stare dame”. Uslijedio je u 33. minutu poslije pravog karambola u kaznenom prostoru “rosonera”, a najbolje se snašao iskusni Brazilac – Danilo.

Još prije odlaska na pauzu Milan je uspio da dođe do nove prednosti – treći gol na utakmici, treći iz prekida, što dokazuje da su oba tima još u ranom pripremnom periodu daleko od prave forme. Strijelac ovoga puta za milanskog giganta bio je Olivije Žiru.

Juventus je izjednačio poslije samo tri minuta igre u drugom poluvremenu. Pogodite kako? Iz prekida! Lansirao je loptu ka golu Federiko Kjeza, a dovoljno ju je zakačio Danijele Rugani da prevari golmana Majka Menjona.

Odlučili su veliki rivali da se pobjednik sazna penalima – više sreće, strpljenja i odgovornosti imali su fudbaleri u crno-bijelim dresovima.