SERIJA A / 26. KOLO

Kaljari u posljednjem napadu na utakmici šokirao Napoli

Nema naznake izlaska iz krize za aktuelnog šampiona Italije, Napoli. Danas su na gostovanju Kaljariju upisali novi kiks i tako produžili niz od četiri meča bez pobjede u svim takmičenjima – 1:1.

Viktor Osimen je u 65. minutu doveo Napoli u prednost. Đakomo Raspadori je oduzeo loptu Tomasu Auđelu, potom centrirao, a sam na drugoj strani bio je nigerijski napadač.

Zanimljivo, Osimenu je ovo prvi gol u italijanskom šampionatu još od 16. decembra prošle godine. Taj pogodak Nigerijac je postigao takođe Kaljariju u pobjedi Napolitanaca od 2:1. Doduše, od tog momenta je odigrao samo još dvije utakmice u Seriji A, da bi potom odustvovao zbog povrede i nastupa na Afričkom kupu nacija sa reprezentacijom Nigerije.

Kada se činilo da je sve gotovo i da će Napoli upisati prvu pobjedu od kada je kormilo preuzeo Franćesko Kalcona ukazao se Zito Luvumbo. U šestom minutu nadoknade dugu loptu je poslao štoper Alberto Dosena, prebacio komplet odbranu, a Luvumbo je bio na pravom mjestu da je zakuca pod prečku gola Aleksa Mereta. Mora se istaći i očajna reakcija odbrane Napolija, a posebno Žuana Žezusa.

Nije ovo prvi put da fudbaleri Kaljarija režiraju spektakl u nadoknadi vremena. Sredinom decembra ekipa Klaudija Ranijera uspjela je da u nadoknadi “okrene” Sasuolo (2:1) i to golovima u 94. i 99. minutu.

Juventus – Frozinone 3:2