Karijusovo pomračenje i leteći Bejl

Prije tačno pet godina na današnji dan odigrano je jedno od najupečatljivijih finala Lige šampiona u posljednih 10 i više godina. Real Madrid je u Kijevu slavio protiv Liverpula 3:1.

Nakon samo pola sata igre Mohamed Salah je morao da napusti igru zbog povrede ramena poslije jednog borilačkog zahvata Serhija Ramosa. Egipćanin je tada u suzama izašao iz igre.

Drugo poluvrijeme donijelo je potpunu ludnicu na terenu. Tadašnji golman Redsa, Loris Karijus, doživio je “pomračenje” kakvo se rijetko pamti u mečevima za titulu Lige šampiona.

Prvo je u 51. minutu umjesto rutinskog dodavanja rukom ka svom saigraču, loptu neoprezno izbacio što je iskoristio Benzema te samo postavio nogu ispred lopte koja se otkotrljala u mrežu.

Samo četiri minuta kasnije Sadio Mane je poništio kiks klupskog kolege i poravnao rezultat.

U 64. minutu, samo tri minuta poslije ulaska na teren, Geret Bejl postigao je jedan od najljepših golova koji su viđeni ne samo u finalima već u kompletnoj istoriji Lige šampiona.

Sedam minuta prije isteka 90. – Karijus je odlučio da još jednom počastio Madriđane, ali i Bejla. Velšanin je uputio oštar udarac ka golu Liverpula, a njemački golman reagovao je očajno i loptu sproveo u sopstvenu mrežu.

Bejl je tako izrastao u potpunog junaka tog finala, a Karijus u apsolutnog tragičara. Generalno ovo finale je nešto što je obilježilo karijeru njemačkog golmana, a od tada karijera mu je krenula strahovitom silaznom putanjom.