LA LIGA / 27. KOLO

Katalonski duo propustio šansu da ugrozi Real

Poslije sinoćnjeg kiksa Real Madrida na gostovanju Valensiji (2:2) otvorila se prilika katalonskom dvojcu, Đironi i Barseloni, da im se dodatno približe. Međutim, katalonski duo šansu nije iskoristio.

Prva je na teren izašla Đirona, koja bi da je pobijedila prišla na samo četiri boda zaostatka od kraljevskog kluba. Ipak, ne samo da nisu pobijedili već nisu osvojili ni bod na gostovanju Majorki (1:0).

Ključni momenat utakmice dogodio se u 33. minutu. Poslije rikošeta u kaznenom prostoru Đirone lopta je došla do Hosea Kopete koji je zakucao pod prečku gola katalonskog kluba. Do kraja nisu uspjeli da dođu makar do boda fudbaleri Đirone.

Najveći rival Reala, Barselona, mogla je pobjedom da dođe na šest bodova zaostatka i ponovo otvori trku za šampiona La Lige. Ipak, Ćavijevi momci nisu uspjeli da probiju bedem San Mamesa i meč sa Atletik Bilbaom je završen najnepopularnijim rezultatom – 0:0.

Ono što će sigurno zadati glavobolju španskom stručnjaku, osim remija, jesu povrede Frenkija de Jonga i Pedrija koji su bili prinuđeni da već u prvom poluvremenu napuste igru.

Nažalost, povrede Pedrija i De Jonga ne izgledaju dobro. Ozbiljno je. Tužni smo, mislim da će oni odsustvovati neko vrijeme“, rekao je Ćavi nakon meča.

Viljareal – Granada 5:1