Keln u derbiju Rajne do prve pobjede u sezoni

Keln je tek u osmom kolu Bundeslige stigao do prve pobjede. Jarčevi se na svom Rajn Energi stadionu savladali Borusiju Menhengladbah sa 3:1 (1:0).

Domaći su poveli u 9. minutu pogotkom Florijana Kajnca iz penala.

Koltovi su pucali u metu u 64. minutu. Poslije kornera, Niko Elvedi je skočio najbolje pred golom i poslao loptu u mrežu za 1:1.

Sedam minuta kasnije, poslije konsultacija sa VAR sobom, crveni karton zaradio je igrač Borusije Kuadio Kone.

U 74. minutu, Keln je dobio novi penal, pošto je Moric Nikolas skrivio prekršaj u kazenenom prostoru. Kajnc je opet preuzeo obavezu, poslao je loptu preko prečke, ali su sudije vidjele pomeranja golmana, pa su ponovile penal. Kajnc je ovog puta bio siguran i pogodio za 2:1.

Domaći tim je pobedu potvrdio u nadoknadi vremena. Igrao se prvi minut produžetka kada je Đanluka Valdšmit udarcem sa nekih 17 metara poslao loptu u mrežu za konačnih 3:1.

Može se napisati da pobjeda Kelna, iako prva, nije neočekivana s obzirom na tradicuju. Jarčevi su slavili u poslednja tri derbij Rajne.