Kiks Intera, svoju šansu vidi Milan

Fudbaleri Intera prosuli su vođstvo od 2:0 na Đuzepe Meaci i remizirali sa Bolonjom, 2:2, u okviru osme runde italijanske Serije A.

Sve je počelo odlično za Nerazure. Aćerbi je u 11. minutu na asistenciju Čalhanoglua doveo u vođstvo izabranike Simonea Inzagija. Samo dva minuta poslije toga već je bilo 2:0 za Inter.

Lautaro Martinez je bombom sa više od 20 metara dodatno zapalio stadion. Argentinac je postao tek treći igrač u istoriji kluba koji je postigao dvocifren broj golova u prvih osam kola Serije A poslije Đuzepe Meace (11 u sezoni 1935/36) i Antonija Valentina Anđelilja (16 u sezoni 1958/59).

Međutim, samo šest minuta kasnije počelo je sve da se ruši za Inter. Sa bijele tačke pogodio je Orsolini i smanjio na 2:1. Tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Potpuni povratak gostiju i izjednačenje režirao je nekadašnji fudbaler Bajerna, Džošua Zirkze.

Ovom remiju najviše se raduje Milan koji bi večeras u slučaju pobjede nad Đenovom preuzeo lidersko mjesto Serije A.