SERIJA A 24.KOLO

Kiks koji može odrediti šampiona

Fudbaleri Juventusa uradili su ono što nikako nisu smjeli. Na svom stadionu Juve je poražen od Udinezea 1:0 i tako udaljio sebe od šampionskih ambicija.

Ono najbitnije dogodilo se u 25. minutu kada je nakon centaršuta loše reagovao Aleks Sandro, a lopta došla do Lautara Đijanetija koji je smjestio u mrežu za 1:0 i ispostaviće se konačan rezultat.

Postigao je Arkadijuš Milik pogodak u 59. minutu ali je gol poništen nakon što je sudija signalizirao da je lopta ranije napustila igralište.

Pokušavao je Juventus da dođe makar do boda, ali defanzivna linija gostiju bila je više nego disciplinovana i uspjela da odoli svim napadima i odnese velika tri boda u Udine, a pritom učini veliku uslugu vodećem na tabeli, ekipi Intera.

Nakon 24. kola Juventus ima 53 boda, sedam manje od Neroazura koji imaju i meč manje. Udineze je ovom pobjedom došao do 22 boda i pobjegao iz opasne zone.