SERIJA A / 24. KOLO

Kiša golova na Olimpiku

Ukoliko je neko sumnjao da li je Inter zreo da osvoji Skudeto ove sezone do sada, od večeras nema pravo. Nerazuri su sa 4:2 savladali Romu na Olimpiku.

Revija golova otvorena je u 17. minutu. Poslije kornera lopta je došla do usamljenog Franćeska Aćerbija koji je glavom lobovao Ruija Patrisija.

Ipak, nije to poljulalo De Rosijeve momke. Već do poluvremena uspjeli su da preokrenu. Lorenco Pelegrini je u 28. minutu iz slobodnog udarca perfektno pogodio Đanluku Manćinija koji je poravnao rezulat. Minut prije kraja prvog poluvremena Stefan El Šaravi je poslije kontre i nove asistencije Pelegrinija postigao efektan gol za 2:1.

Ipak, odmah po početku drugog poluvremena stiglo je poravnanje i novi preokret. Mateo Darmijan je ubacio loptu po zemlji, a Markus Tiram je bio na pravom mjestu u 49. minutu. Samo sedam minuta kasnije Inter je ponovo vodio. Henrik Mktarijan je centrirao, a Anhelinjo u želji da interveniše ispred Tirama ubacio je loptu u svoju mrežu.

Končani nokaut Vučice došao je u trećem minutu nadoknade kada je pogodio Alesandro Bastoni.

Kaljari – Lacio 1:3