Kiša golova na Ostrvu

Ako je neko odlučio da subotnje popodne potroši gledajući Premijer ligu, nije pogriješio. U 20. kolu u terminu od 16 časova vidjeli smo vrhunske mečeve, i što je najvažnije sijaset pogodaka.

Na četiri utakmice postignuto je 14 pogodaka, što dovoljno govori kakav se fudbal danas igrao u Engleskoj.

Mančester siti je ugostio Šefild, i sa po golom u oba poluvremena rutinski riješio meč, 2:0. Prvo je mrežu u 14. minutu tresao Rodri, dok je u drugom dijelu za egzekuciju zadužen bio Hulijan Alvarez su sa laganih 2:0 Građani slavili u prvom meču nakon trofejne turneje u Saudijskoj Arabiji.

Interesantno poluvrijeme odigrali su Kristal Palas i Brentford. Gosti su poveli već u drugom minutu preko Kjan Luis Potera, da bi do poluvremena tima iz Londona preokrenuo golovima Majkla Olise i Eberečija Eze.

Tačku na meč i trijumf Palasa stavio je u 58. minutu Olise svojim drugim pogotkom za 3:1.

Jurio je Barnli iznenađenje na Vila parku ali to im nije uspjelo. Povela je Aston Vila golom Leona Bejlija, da bi nakon dva minuta Zeki Amdouni anulirao prednost. Ipak, pred odmor Vila je otišla sa prednošću jer je gol postigao Musa Dijabi.

Drugo poluvrijeme – ista slika. Lil Foster ponovo je ulio nadu gostima, ali je istu ugasio Daglas Luis u finišu utakmice, pa se Vila vratila na pobjednički kolosjek pobjedom 3:2.

Vulverhempton je lakše nego očekivano savladao Everton 3:0. Max Kilman je načeo mrežu gostiju, a u drugom poluvremenu Mateus Kunja i Kreg Doson potpisali su ubjedljiv trijumf domaćina.