Kiša golova u Augzburgu, Farmaceuti pronašli recept za Bikove

Nastavak prvog kola njemačke Bundeslige donio nam je mnogo golova.

Bajern je sinoć u Bremenu ubjedljivo slavio protiv Verdera – 4:0.

U Augzburgu je viđen nevjerovatan meč između domaćina i Borusije Menhengladbah (4:4).

Golovima Itakure i Čvančare gosti su u 27. minut poveli sa 2:0.

Samo dva minuta kasnije Redžbecaj je smanjio na 2:1. Nije to pokolebalo goste. Već u 37. minutu bilo je 3:1 poslije pogotka Ngoumoua.

Od tog momenta kreće potpuni preokret. Do poluvremena je golovima Bauera i Mihela bilo 3:3. Potpuni preokret došao je u 76. minutu golom Vargasa.

Hladan tuš za navijače Augzburga dogodio se sedmom minutu nadokande. WWK Arenu utišao je golom “sa zvukom sirene” Tomas Čvančara sa bijele tačke.

Golova nije falilo ni u Leverkuzenu. Bajer je slavio protiv RB Lajpciga sa 3:1.

Domaći su poveli u 24. minut golom Frimponga koji je ostao sam na petercu gostiju.

Prednost Farmaceuta duplirao je Tah u 35. minutu nakon dobro izvedenog kornera od strane Hofmana.

Samo četiri minuta kasnije nadu gostima iz Lajpciga vratio je Dani Olmo.

U 64. minutu ubjedljivo najljepši detalj meča. Florijan Virc je nakon povratne lopte Frimponga prelijepo lobovao Blašvica sa nekih 15 metara. Poraz RB Lajpciga u 74. minutu ublažio je Openda.

Volfsburg je pružio Hajdenhajmu “vreo” doček u Bundesligu. Pitanje pobjednika riješeno je već nakon pola sata igre. Jonas Vind je pogodio u šestom i 27. minutu za konačnih 2:0.