PREMIJER LIGA / 31. KOLO

Kol Palmer zablistao u rolerkoster utakmici Čelsija i Junajteda

Fantastična utakmica viđena je večeras na Stemford bridžu. Fudbaleri Čelsija savladali su Mančester junajted, 4:3, a junak meča je Kol Palmer koji je postigao het-trik.

Crveni đavoli su tako prekinuli niz Plavaca od pet utakmica bez poraza u svim takmičenjima.

Krenulo je idilično za domaćina večerašnje utakmice. Već u četvrtom minutu Konor Galager je pogodio za prednost Čelsija. U 18. minutu Antoni je u svom kaznenom prostoru ostvario minimalan kontakt sa Markom Kukureljom koji je pao kao pokošen, a sudija je pokazao na bijelu tačku, vjerovatno prestrogo.

Kako god, siguran egzekutor bio je Kol Palmer za velikih 2:0.

Međutim, prednost se već do poluvremena skroz istopila. U 34. minutu Alehandro Garnaćo je iskoristio užasnu grešku Moizesa Kaiseda i vratio u život Junajted. Samo pet kasnije Bruno Fernandeš je ostao potpuno sam na drugoj stativi i pogodio, za njega ne baš karakteristično, glavom na asistenciju sunarodnika Dioga Daloa.

Potpuni preokret stigao je u 67. minutu. Prelijepim dodavanjem spoljnim dijelom kopačke Antoni je spojio Garnaća sa golom.

Ali, tu nije bio kraj uzbuđenjima na ovoj “ludoj” utakmici. Dalo je neoprezno srušio Nonija Maduekea u desetom minutu nadoknade. Odgovornost je preuzeo Palmer i sigurno pogodio još jednom. Ni tu nije bila posljednja riječ Palmera na ovoj utakmici.

Već u sljedećem napadu Plavci su krenuli jako u napad. Kratka kombinacija nakon kornera, Enco Fernandez pronalazi usamljenog Palmera koji oštro šutira, a lopta uz devijaciju ulazi u gol za erupciju na Stemford bridžu.

Liverpul – Šefild junajted 3:1

Nunjez 17, MekAlister 76, Gakpo 90 – Bredli 58(AG)

Čelsi – Mančester junajted 4:3