Nisu bili u prijatnoj situaciji fudbaleri Atletiko Madrida. Vezali su dva poraza, prvo od Arsenala u revanšu polufinala Lige šampiona (1:0), a zatim ih je Selta šokirala prije tri dana na Vanda Metropolitanu (0:1).
Za momke Dijega Simeona slijedio je nezgodan put u Pamplonu, išli su na noge Osasuni i uspjeli da slave. Pobijedili su 2:0 u 36. kolu La Lige.
Stvari su bile značajno lakše od 15. minuta, kada je Ademola Lukman iskoristio jedanaesterac. Za nekadašnjeg ofanzivca Atalante to je osmi gol od kako je stigao u Madrid.
Na scenu je potom stupio Aleksander Serlot. Norveški napadač je bio na pravom mjestu u 71. minutu nakon centaršuta Markusa Ljorentea i glavom sproveo loptu u prazan gol.
Do kraja su domaći uspjeli isamo da smanje preko Kikea Barhe u 91. minutu. Iskoristili su brojčanu prednost, nakon što je Ljorente u 79. minutu dobio drugi žuti karton.
Atletiko stigao do 66. boda, učvrstio se na četvrtoj poziciji, dok je Osasuna ostala 11. sa 42 poena. Madriđani u narednom kolu čekaju Espanjol, dok će Osasuna biti domaćin Đironi.