2. CFL / 31. KOLO

Kom šokirao Bokelj, Otrant je novi lider

Rudović bio strijelac u pobjedi Otranta. (Foto: FSCG)

Odigrano je 31. kolo Druge fudbalske lige Crne Gore koje nam je donijelo promjenu na vrhu tabele.

Dosadašnji lider, Bokelj, ugostio je ekipu Koma i doživio najveći šok ove sezone. Kotorani su poraženi od Zlatičana – 1:0. Ovim porazom prekinut je nevjerovatan niz Bokelja. Naime, da su danas izbjegli poraz zaokružili bi godinu dana bez poraza na stadionu pod Vrmcem.

Tim Slobodana Draškovića ovim porazom prekinuo je niz od pet uzastopnih pobjeda, a takođe ovo im je prvi neuspjeh još od 18. novembra.

Jedini gol postigao je Vladimir Perišić u trećem minutu nadoknade. Ofanzivac Zlatičana je udarcem sa više od 30 metara iskoristio loše postavljanje golmana Bokelja i postigao evrogol za pobjedu Koma.

Ovaj kiks Bokelja iskoristio je Otrant i izbili usamljeni na vrh tabele 2. CFL. Momci Dejana Vukićevića sa ubjedljivih 4:1 savladali su Lovćen i ostvarili šestu uzastopnu pobjedu.

Praktično sve su Ulcinjani riješili u prvih šest minuta. Prvo je u četvrtom minutu Balša Banović poslije rikošeta iz poluvoleja zatresao mrežu gostiju, a potom je za malo manje od 120 sekundi gol Lovćena pogodio Anđelo Rudović. Halil Muharemović je centrirao po zemlji, Kristijan Škrelja promašio loptu koja je došla do Rudovića koji je pogodio pod prečku.

U smiraj prvog poluvremena Otrant je povećao na 3:0. Škrelja je odličnim driblingom izbacio odbranu Cetinjana, šutirao, ali je njegov udarac Vuko Vujović odbio, ali na nesreću golmana Lovćena pravo na nogu Muharemovića koji je rutinski pogodio.

Znakove života Lovćen je pokazao u 59. minutu kada su preko Andrije Vujičića smanjili na 3:1, ali im je sve nade 10 minuta kasnije ugasio Muharemović novim golom.

Derbi kola priprao je ekipi Podgorice. Na DG Areni savladali su Grbalj sa 2:1 i tako praktično riješili dilemu ko će biti treći na kraju sezone.

Brzo je Podgorica povela. U šestom minutu korner je izveo Matija Vukčević, a najviši u skoku bio je Đorđe Jovičić.

Gosti su došli do poravnanja u 40. minutu. Sava Milić je šutirao sa 15 metara, a njegov udarac se odbio od stative pravo na nogu Bojana Pavićevića koji je ostao usamljen pred golom Podgorice.

Međutim, vrlo brzo se prednost vratila na stranu domaćina. U 44. minutu siguran sa penala bio je Balša Mrvaljević.

U Beranama Iskra je bila sigurna – 3:2. Ognjen Rolović je pogodio u 12. minutu za vođstvo Danilovgrađana. Na 2:0 je povisio Filip Perović u 56. minutu.

Domaćin se u meč vratio u 76. minutu preko Vasilija Osmajića, ali samo na kratko s obzirom da je Iskra samo tri minuta kasnije postigla još jedan gol i riješila pitanje pobjednika.

Ipak, do kraja tim Berana je ublažio poraz i to golom iz penala u 89. minutu, a strijelac je bio golman domaćih, Zoran Aković.

U duelu Internacionala i Igala na Trešnjici viđena su dva gola u mreži nominalnog domaćina. Gosti sa primorja došli su u vođstvo u 47. minutu. Poslije kornera odlično je glavom reagovao kapiten Igala, Marko Ivanović.

Trijumf je potvrđen u trećem minutu sudijske nadoknade, a strijelac je bio Miloš Perović.

Bokelj – Kom 0:1