ARSENAL SAVLADAO ŠAMPIONA, REMI U BERANAMA

Kordić pogodio sa centra, Zorić dva puta u metu

Kordić je obilježio protekli susret Tivćana i Tuzana, Foto: Dejan Lopičić / Lob Sport

Fudbaleri tivatskog Arsenala savladali su šampionski sastav Dečića 3:1 (2:1) na stadionu trening kampa Fudbalskog saveza Crne Gore na Starom aerodromu, dok su Jezero i Mornar remizirali 2:2 (0:1) u zaostalim mečevima 2. kola 1. CFL.

Mreže su u predgrađu Podgorice otključane u 27. minutu i to na kakav način. Napadač Arsenala, Šaleta Kordić se na centru igrališta okrenuo oko čuvara i praktično sa sredine terena matirao Igora Nikića, koji je izao do bijele tačke.

Slavlje Kordića. Foto: Dejan Lopičić/Lob Sport

Devet minuta kasnije gosti su udvostručili prednost. Pogriješili su izabranici Milorada Pekovića u opasnoj zoni, Hulijan Montenegro je oduzeo loptu i sa lijeve ivice šesnaesterca je poslao u bliži gornji ugao.

Šampion se opasuljio tek u finišu prvog poluvremena. Andrej Bajović je pokušao iz daljine u 43. minutu, Bojan Zogović odbranio.

Čuvar mreže Tivćana je odbio i jedan opasan udarac nominalnih domaćina u 45. minutu, ali je na drugoj stativi bio Vuk Striković i odbitak upakovao u mrežu za 1:2 pred odlazak na odmor.

Novi šok za Dečić u 50. minutu. Rezervista Luka Maraš je iskoristio lošu postavku odbrane Tuzana, poslao pas za Damjana Mugošu, koji je udarcem po zemlji matirao Nikića za 1:3.

Pokušao je osam minuta kasnije da uzvrati Asmir Kajević. Iskusni vezista je sa preko 20 metara uzdrmao prečku.

Do kraja meča nije bilo promjene rezultata, pa su Tuzani vezali drugi meč bez pobjede, tako da zaostaju pet bodova za liderom, ekipom Budućnosti, dok je ekipa Radisava Dragićevića prekinula niz od tri utakmice bez pobjede.

Jezero i Mornar su podijelili bodove u Beranama – 2:2 (1:2).

Viđen je i na Gradskom stadionu, kao i na Starom aerodromu, jedan evrogol u režiji dvostrukog strijelca Darka Zorića, a Barani su 55 i više minuta imali sa igračem manje.

Igrao se 14. minut kada je Zorić iz slobodnog udarca, sa preko 20 metara, sa desne strane filigrantski precizno matirao Igora Asanovića.

Pokušao je da uzvrati Srđan Bošković, ali je Đorđije Pavličić uz pomoć prečke, odbio loptu.

Gosti su od 35. minuta igrali sa devetoricom u polju, pošto je zbog prekršaja nad Milivojem Raičevićem kao zadnji igrač odbrane, Velimir Ljutica dobio direktan crveni karton.

Zorić dvostruki strijelac. Foto: Lob Sport/Dejan Lopičić

Brojnčanu nadmoć domaći su iskoristili u prvom minutu drugog poluvremena. Nakon centaršuta sa desne strane, Matija Bojović je na drugoj stativi sproveo loptu u mrežu.

Nisu se međutim predavali izabranici Zorana Đuraškovića. U 58. minutu, iskusni Marko Ćetković je odlično prošao po desnom boku, uputio centaršut, a Zorić glavom postigao drugi gol i ponovo doveo klub za Topolice u vođstvo.

Nije se dugo čekalo na izjednačenje. Svega sedam minuta. Bošković je izveo slobodnjak sa lijeve strane, Mihailo Ilić bio najviši u skoku i matirao Pavličića. Ispostavilo se da je to konačan rezultat meča.

Oba tima su ostala na dnu tabele, sa po pet bodova.

Jezero – Mornar 2:2 (1:2)