LIGA KONFERENCIJA

Košmarni Partizan ostao bez Evrope

Fudbaleri Partizana poraženi su na gostovanju Gentu u Belgiji 1:0, i tako zaokružili košmarno ljeto u kojem su ispali iz svih mogućih kvalifikacija za evropska takmičenja.

Uprkos tome što je Partizan morao da krene na sve ili ništa, crno-bijeli jednostavno nemaju kvalitet da igraju grupnu fazu, pa makar i najslabijeg od tri elitna takmičenja.

Za razliku od meča u Beogradu, tim iz Humske je odigrao dobar meč u Belgiji, u prvom poluvremenu stvorio dosta prilika, najviše preko Alda Kalulua i Gajasa Zahida, ali nisu uspjeli ono najvažnije, da postignu gol.

Drugo poluvrijeme takođe su krenuli ofanzivno, oslanjajući se ponovo najviše na igru po bokovima, koja nije donijela ništa što bi moglo ozbiljnije zaprijetiti domaćinu.

Vrijeme je išlo na vodenicu Genta, a tačka na meč stavljena je u 88. minutu kada su igrači Partizana ostavili mnogo prostora Matijasu Deloržu, koji se lijepo namjestio i sa nekih 20 metara pogodio donji desni ugao gola Aleksandra Jovanovića za konačnih 1:0.

Imao je nakon pogotka Genta priliku Partizan da koliko toliko vrati nadu preko Grimalda i Nemanje Nikolića, ali lopta u oba slučaja nije završila u mreži.

Beograđani su tako po drugi put ostali bez plasmana u neko evropsko takmičenje, i to im se desilo prvi put u poslednjih 20 godina.