PREMIJER LIGA / 7. KOLO

Kovačić i Saka riješili mučenje favorita, Brentford i Vulvs odigrali meč za pamćenje

Jako uzbudljivo je bilo u utakmicama sedmog kola Premijer lige koje su se igrale od 16 časova. Dva najveća favorita i za osvajanje takmičenja, Mančester siti i Arsenal, morali su preokretima da zarade tri boda.

Na Etihadu Građani su na pogon Matea Kovačića preokrenuli rezultat u svoju korist protiv Fulama – 3:2.

Međutim, prvi udarac zadao je tim iz Londona i to u 26. minutu. Dugo je trajao napad Kolibara, a krunisan je pogotkom Andreasa Pereire, poslije magične asistencije Raula Himeneza petom.

Izjednačenje je stiglo samo šest minuta kasnije. Nakon kornera lopta je pala na nekih 12 metara od gola Fulama gdje ju je sačekao Kovačić i poklopio snažno. Na putu ka golu pogodila je jednog igrača gostujućeg tima i prevarila golmana Bernda Lena za poravnanje.

Samo 95 sekundi igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno mašineriji Pepa Gvardiole da povede. Bernardo Silva je lijepo odložio loptu Kovačiću, a Hrvat se namjestio i sa ivice kaznenog prostora hirurški preciznim udarcem pogodio mrežu Kolibara.

Nije to bilo sve od ove utakmice. Žeremi Doku se u 82. minutu karakteristično namjestio na desnu nogu i bombom pocijepao mrežu Lena.

Nisu igrači Fulama odustali, ali su do kraja uspjeli samo da ublaže poraz golom Rodriga Muniza u 89. minutu.

Preokretom do pobjede stigli su i igrači Arsenala protiv Sautemptona – 3:1.

Svi golovi viđeni su u drugom poluvremenu, a Sveci su došli do vođstva u 55. minutu. Mateuš Fernandes je oduzeo loptu Rahimu Sterlingu i ekspresno u polukontru lansirao Kamerona Arčera. Rezervista gostiju je vukao loptu, ušao u kazneno prostor Tobdžija, namjestio se na desnu nogu i iskosa pogodio malu mrežu gola Davida Raje.

Ipak, izabranici Mikela Artete brzo su uzvratili. Samo tri minuta kasnije već je bilo 1:1. Bukajo Saka je proigrao Kaija Haverca koji se namjestio i sa 16 metara od stative pogodio mrežu Arona Remsdejla.

U 68. minut, sve se okrenulo na vodenicu domaće ekipe. Još jednom je sve pripremio Saka, a ovoga puta je nakon njegovog centaršuta na daljoj stativi bio spreman Gabrijel Martineli.

Fenomenalnu partiju Saka je krunisao golom u 88. minutu za konačnih 3:1. Leandro Trosar je imao priliku da se upiše u strijelce, ali mu je u odsutnom momentu lopta pobjegla, a defanzivci Sautemptona su potom nespretno reagovali što je iskoristio engleski ofanzivac i natrčao na loptu te je smjestio iza leđa nekadašnjeg klupskog kolege, Remsdejla.

Spektakularan meč i čak osam golova viđeni su u Londonu između Brentforda i Vulverhemtpona – 5:3.

Osim po ovom upečatljivom rezultatom meč će ostati zapisan i u istorijskim knjigama Premijer lige. Naime, ovo je tek šesta utakmica u istoriji ovog takmičenja u kojoj je viđeno čak šest različitih strijelaca u prvom poluvremenu.

Za Brentford su u prvih 45 minuta pogađali Nejtan Kolins, Brajan Mbeumo, Kristijan Norgard i Ejtan Pinok. Sa druge strane Vulvsi su tresli mrežu domaćih preko Mateuša Kunje i Jorgena Strand Larsena, pa je prvi dio igre završen rezultatom 4:2 u korist Pčela.

Nije pogodaka falilo ni u drugom poluvremenu, a stizali su preko Fabija Karvalja za Brentford i Rajana Ait-Nurija za Vulvse.