PRIMERA / 36. KOLO

Kralju je Alaves užina – Vinisijus i Belingem trkaju se za Zlatnu loptu

Vinisijus i Belingem slave gol u društvu Kamavinge, Foto: IMAGO/Alberto Gardin/IMAGOSPORT/Pixsell

U slučaju da Real Madrid 1. juna na Vembliju opravda ulogu favorita i pobijedi senzacionalnog finalistu Lige šampiona, Borusiju iz Dortmunda, nema sumnje da će laskavo individualno priznanje za fudbalera godine, “Zlatnu loptu”, osvojiti neko iz rostera Kraljevskog kluba. A, to mogu biti samo Vinisijus Žunior i Džud Belingem, Brazilac i Englez koji su u 36. kolu Primere lako riješili Alaves u Madridu – bilo je 5:0.

Već u 10. minutu poveo je domaćin preko pomenutog engleskog veziste koji na vrhu liste strijelaca juri fantastičnog golgetera Đirone Artjoma Dovbika Belingem je, stiče se utisak, slučajno pogodio mrežu gostiju i na svom kontu (19) ima gol manje od Ukrajinca.

Vinisijus Žunior je u 27. minutu duplirao prednost Reala poslije asistencije Kamavinge, a sve dileme oko pobjednika strahovitim udarcem u finišu prvog poluvremena otklonio Valverde.

U nastavku egzibicija i novi gol popularnog Vinija, da bi u finišu utakmice 19-godišnji supertalentovani Turčin Guler vezao i drugu utakmicu pogotkom, ukupno ih je postigao četiri u Primeri.

Još ranije je Real, 4. maja pobjedom nad Kadizom, obezbijedio šampionsku krunu, a prije odlaska na Vembli odigraće posljednje dvije prvenstvene utakmice – gostovaće Viljarealu, a dočekati Betis.