Krstajić nakon propuštene šanse: Zaslužili smo više protiv Srbije, Crne Gore i Litvanije

Krstajićev tim je bio blizu pobjede nad Srbijom, FOTO: Twitter

Svega nekoliko sekundi dijelilo je fudbalsku reprezentaciju Bugarske od velike pobjede u Razgradu – imao je domaćin 1:0 protiv Srbije sve do 96. minuta kada je uslijedio projektil Darka Lazovića za, na kraju, veliki bod “Orlova”.

Bugarska je tako nakon četiri runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo ostala na dva boda – Crna Gora je na startu slavila u Razgradu 1:0, potom i Mađarska u Budimpešti 3:0, a mečevi sa Litvanijom i Srbijom završeni su istim rezultatom – 1:1.

Ponosan sam na ove igrače, selekcija ima budućnost. Četiri utakmice smo igrali, a jedino nisam zadovoljan prvim poluvremenom protiv Mađarske, kad smo se pogubili. Protiv Crne Gore smo zaslužili minimum bod, protiv Litvanije smo dominirali, a bilo je samo neriješeno. Znam koliko ljudi ni u Srbiji, a ni u Bugarskoj, nije vjerovalo ni u mene, ni u momke“, rekao je nakon utakmice selektor Bugarske Mladen Krstajić.

Bugarski mediji su pisali da će Krstajić biti smijenjen ukoliko u duelu sa Litvanijom i Srbijom ne osvoji tri boda. Njegov tim je na kraju uzeo dva…

Napravio sam rez i zato preko mene napadaju Savez. Čista mi je savest, izlazim pred navijače čistog obraza svaki put, a oni koji se kriju u bekstejdžu tamo će i ostati. Energija koju dajem sa saradnicima je takva da… Veći sam ja Bugarin nego to što su pojedinci ovde“, emotivan je nakon remija sa Srbijom bio Krstajić.