Krstović se rvao sa Bremerom i Ruganijem – prvi poraz Lećea

Nikola Krstović i drugovi pretpjeli su prvi poraz nakon fantastičnog starta nove sezone Serije A. Leće je u Torinu izgubio od Juventusa sa minimalnih 1:0. Gol za Bjankonere postigao je Milik početkom drugog poluvremena i tako vratio tim na pobjednički kolosjek nakon poraza od Sasuola za vikend. Talentovani 23-godišnji crnogorski napadač odigrao je cijeli meč, bio jedan od boljih u timu Lećea ali nedostajala mu je adekvatna podrška saigrača kako bi zaprijetio čvrstom domaćinu.

U prvih 45 minuta Nikola Krstović nije uspio da uputi udarac ka golu Juventusa, mada niko iz Lećea nije uspio da zaprijeti Staroj dami koja je imala više od igre. Snažni crnogorski reprezentativac vodio je veliku bitku sa defanzivcima domaćina, pogotovo sa Bremerom koji ga je u nekoliko navrata očigledno faulirao, ali je 35-godišnji sudija Antonio Đua ostao nijem što je mnogo nerviralo nekadašnjeg napadača Crvene zvezde i Zete, a još više trenera Roberta Daversu. I pored činjenice da nije zaprijetio golu Juventusa, Krstović je dobro djelovao u polju, dobio je svih šest duela na zemlji, izgubio oba u vazduhu, a specijalizovani sajt za rezultate i statistiku “SofaScore” nakon prvih 45 minuta dao mu je najveću ocjenu u ekipi Lećea (6.9) nakon golmana Vladimira Falkonea i desnog beka Lorenca Venutija.

Kad su šanse u pitanju, zlatnu je imao Juventus u 27. minutu – iskosa je u kontra ugao gađao Federiko Kjeza, svi u Torinu su pomislili da će se lopa od stative odbiti u mrežu, ali ona je nekoliko milemetara prošla pored okvira gola na sreću gostujućih, a razočaranje domaćih navijača.

U drugom poluvremenu slična priča, Juventus nije briljirao, ali je uspio da stigne do jedinog pogotka na meč u u 57. minutu – iskusni Milik je za nekoliko centimetara izbjegao ofsajd zamku i na najbolji način iskoristio loptu kojom ga je poslužio visoki Adrijen Rabio.

Što se Krstovića tiče odigrao je cijeli meč, dosta se trudio i trošio u drugom poluvremenu, ali uglavnom igrao sam u napadu – iako je uspio da sačuva nekoliko lopti ispred pomenutog Bremera i Ruganija, nije imao pravu podršku kolega iz napada. U finišu utakmice je zbog prekršaja dobio žuti karton.

Završio je Leće meč sa desetoricom u polju kada je sudija Đua maltene bespotrebno dao drugi žuti karton Kabi zbog navodne simulacije jedanesterca, a stiče se utisak da je snažni tamnoputi ofanzivac samo izgubio balans i završio na zemlji u kaznenom prostoru Juventusa.

Ne mogu ni navijači torinskog velikana biti prezadovoljni izdanjem izabranika Masimilijana Alegrija, ali s obzirom da Juve gostima nije dozvolio niti jedan šut u okvir gola, onda je bio bolji barem za taj jedan pogodak koji je režirao Milik

U narednom kolu novi veliki izazov za Krstovića. Duel pred domaćim navijačima protiv aktuelnog prvaka Italije – Napolija.