Krstoviću samo pola sata, Leće ponovo bez pobjede

Fudbaleri Lećea remizirali su na gostovanju Empoliju u 15. kolu italijanske Serije A, 1:1. Na taj način su produžili svoj negativan niz od 11 uzastopnih utakmica bez pobjede u svim takmičenjima.

Crnogorski napadač Nikola Krstović ponovo nije uspio da se upiše u strijelce, a prvi put nakon 27. avgusta i meča sa Fiorentinom nekadašnji igrač Zete, Zvezde i Dunajske strede meč Serije A je započeo sa klupe. Trener Lećea, Roberto D’Aversa, Krstoviću je danas dao posljednjih 30 minuta utakmice, a šansu od početka dobio je Roberto Pikoli.

Leće je poveo u 64. minutu. Strijelac je bio Lamek Banda. Zambijac je uputio snažan udarac ka golu Empolija, a golman domaćih, Etrit Beriša, je očajno reagovao.

Ipak, nije njegov tim bio dugo u zaostatku. Samo sedam minuta kasnije Empoli se vratio u meč uz mnogo sreće. Prilikom jednog centaršuta lopta je pogodila Hamzu Rafiju i završila iza leđa Vladimira Falkonea.