Kuč i kompanija srušili Dinamo

Kuč (Foto: Marko Lukunic/PIXSELL)

Balkani više nije iznenađene. Tim novopečenog crnogorskog reprezentativca Edvina Kuča savladao je Dinamo Zagreb 2:0 u drugom kolu Lige konferencija.

Rožajac je odigrao svih 90 minuta za tim iz Suve reke.

Domaćin je poveo u poslednjim trenucima prvog dijela utakmice. Ćendrim Zjaba je prebacio Dinamovu obranu, Krjeziu je utrčao i našao se ispred Nevistića i lijepo pogodio za 1:0. Turski sudija Atilla Karaoglan je najprije poništio gol zbog ofsajda, ali je VAR pokazao da napadač Balkanija nije bio najbliži protivničkom golmanu u trenutku prijema lopte.

Balkani je veliku pobjedu potvrdio u 88. minuti nakon što je štoper Modrih Šutalo izgubio loptu, a Hamidi se stuštio ka golu i pogodio za konačnih 2:0.

U istoj grupi cijelu utakmicu je odigrao Žarko Tomašević u porazu svoje Astane od Viktore Plzenj (1:2).

Prvaci Kazahstana su nakon dva startna poraza zakucani za dno C grupe.

Od ostalih mečeva “bode” oči poraz Bešiktaša od 2:3 na svom terenu protiv Lugana, iako su domaći do 81. minuta imali dva gola prednosti.

Klaksvik sa Farskih ostrva je napravio veliko iznenađenje remijem sa Lilom, dok je dželat Budućnosti, Brejdablik poražen na svom terenu od Zorje 0:1.